Nikdy by som neverila, že to funguje, ale zmizli takmer okamžite: Geniálna rada mojej švagrinej, ako sa zbaviť mušiek v kvetináčoch!

Trápili ma mušky a zvláštne tvory, ktoré sužovali najmä moje orchidei a neskôr som ich našla aj v iných črepníkoch. Keď to videla moja švagriná, hneď vysypala z rukáva tento tip a môžem povedať, že funguje dokonale.

Trápili ma mušky a zvláštne tvory, ktoré sužovali najmä moje orchidei a neskôr som ich našla aj v iných črepníkoch. Keď to videla moja švagriná, hneď vysypala z rukáva tento tip a môžem povedať, že funguje dokonale. Mušky nielen zmizli, ale listy sú nádherne lesklé a žiaria zdravím. Vyskúšajte, ak máte tento problém aj vy a zabijete dve muchy jednou ranou – odkedy používam, neminula som ani cent na hnojivo pre orchideu!

Potrebujeme:

5-6 banánových šupiek

Vedro s dažďovou vodou

Postup:

Šupky jednoducho namočíme do vody a uložíme na balkón, alebo niekam von (neodporúčam v interiéri). Necháme máčať 4 dni a potom šupky z vody vyberieme. Do tohoto kúpeľa potom namočíme orchideu (jednoducho vyberieme z črepníka a až po listy namočíme do vody). Necháme kúpať celý deň, potom jednoducho odkvapkáme a vložíme do čistého črepníka. S muškami máte pokoj a čo je najlepšie, ak opakujete túto procedúru aspoň raz za mesiac, orchideu omladíte, bude krajšia, silnejšia a vyženia aj nové korene. O bujarom kvitnutí ani nehovorím. :-)

Janka H.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.