Keby nie som zúfalý, nikdy by som to neskúsil: Taký výsledok som nečakal, ak trápi chrbtica aj vás, za skúšku nedáte nič!

Pracujem ako vedúci na stavbe a niekedy som 12 hodín bez odpočinku. Keďže už nie som najmladší, práca si začala vyberať svoju daň a hlavne chrbtica sa začala ozývať každým dňom viac a viac.

Pracujem, ako vedúci na stavbe a niekedy som 12 hodín bez odpočinku. Keďže už nie som najmladší, práca si začala vyberať svoju daň a hlavne chrbtica sa začala ozývať každým dňom viac a viac. Najskôr to začalo pichaním, potom to prešlo do nepríjemného tlaku, ktorý neprestával ani v noci. A ísť ráno nevyspatý do práce, nič moc.

Tento nápad som poznal už dlho, ale nie som fanúšik takýto zvláštnych rád. Keď je však najhoršie, poviete si, že za skúšku nič nedáte a skúsite aj nemožné, len aby ste si nemuseli dať ďalšie dva ibalbígny pred spaním.

Takže, ako na to?

Všetko, čo potrebujete, je alobal z kuchyne. Odrhol som si širší pásik, priložil lesklou časťou na krk – na miesto, kde ma to najviac bolelo a upevnil som širokou náplasťou. Čítal som na internete, že to účinkuje do 1 minúty, ale ja čakám, čakám a nič :-D. Išiel som teda spať a zdalo sa mi, že ráno bolo trochu lepšie, ale hovorím si, isto si to len nahováram.

Večer som opäť zopakoval rovnaký postup a na druhý deň ráno sa pichanie úplne stratilo, cítil som len brnenie a mravčenie, to však o pár hodín skončilo a bolesť sa objavila len vtedy, keď som prudko otočil hlavou. Nedalo sa to ale porovnať s bolesťou, s ktorou som sa boril. Potom som pokračoval a skutočne sa môj problém zlepšil, nemôžem povedať, že už žiadnu bolesť necítim, pretože predsa len chrbtica nie je najmladšia, ale cítim sa normálne a už ma to hlavne neobmedzuje v robote.  Sem-tam si dávam túto kúru na noc aj dnes, ale našťastie také veľké bolesti krčnej chrbtice už nemám a odvtedy sa cítim normálne – povedal som o tom aj mojej doktorke a poviem vám, pousmiala sa, ale sama mi povedala, že o tom už počula a že ak mi to pomohlo, všetko je lepšie ako jesť lieky proti bolesti. Žena to vyskúšala na boľavé päty a tiež jej to pomohlo za pár dní. Toľko teda môj príspevok, pekný deň. Anton L. 

foto: reprofoto fitdeal

...