Ako prinútiť vianočnú ružu, aby sa začervenala? Nezvyčajný trik funguje perfektne!

Nezvyčajný trik, ktorý funguje perfektne: Urobte TOTO a vianočná ruža bude krásne sfarbená každé Vianoce!

Prýštec najkrajší pozná väčšina z nás ako neodmysliteľný symbol Vianoc – vianočnú ružu. Svojim typickým červeno-zeleným sfarbením dotvára typickú atmosféru najkrajších sviatkov v roku.

Ak pestujte prýštec – vianočnú ružu a nepatríte k ľuďom, ktorí ju vyhodia akonáhle stratí červenú farbu a pestujete ho celoročne, máme pre vás skvelý tip. Práve v tomto období môžete pracovať na tom, aby bola rastlina na vianoce krásne zafarbená.

Zatvorte ju do skrine!

poinsettias_top

Áno, čítate správne. Vianočná ruža je iná, ako ostatné izbové rastliny a namiesto intenzívnej dávky slnečných lúčov potrebuje dostatočnú dávku tmy – aspoň 14 hodín denne. Rastlinu môžete tiež zakrývať, ale praktickejšie je uložiť ju do skrine alebo tmavého kumbálu. Vytrvajte celý mesiac a uvidíte, že rastlina zakvitne. Po zakvitnutí sa okolo drobných kvetov začnú listy sfarbovať typickou červenou farbou. Na Vianoce bude neodmysliteľná vianočná ruža v tej najlepšej kondícii!

Pozor – keď rastlina zakvitne jej nároky na svetelnosť sa zmenia. Už ju nezatvárajte na tmavé miesto. Rastline v tomto období najviac vyhovuje rozptýlené svetlo. Taktiež ju neumiestňujte k radiátorom, rastlina nemá rada suchý vzduch.

Zavlažujte vždy zospodu a to tak, že jej nalejte vlahu do podmisky a ruža si vezme toľko vlahy, koľko potrebuje.

Po období kvitnutia jej nezabudnite zastrihnúť stonky asi na dĺžku 8 cm od bázy. Rany po reze potrite voskom a ružu odložte na chladnejšie miesto.

Dnes najobľúbenejšie