Neznášate zdĺhavé žehlenie? Vďaka tomuto jednoduchému triku, to bude odteraz hračka!

Patríte k ľuďom, ktorí neobľubujú domáce práce a snažia sa hľadať spôsoby a triky, ako si každodenné činnosti, uľahčiť ako sa dá? Prinášame vám skvelý tip ako si zjednodušiť jednu z najmenej obľúbených domácich prác – žehlenie.

Patríte k ľuďom, ktorí neobľubujú domáce práce a snažia sa hľadať spôsoby a triky, ako si každodenné činnosti, uľahčiť ako sa dá? Prinášame vám skvelý tip ako si zjednodušiť jednu z najmenej obľúbených domácich prác – žehlenie. Jediné, čo potrebujete je  obyčajný alobal, ktorý sa niekde vo vašej kuchyni určite nájde.

Stačí obyčajný alobal

Alobalom pokryte žehliacu dosku (alebo iný povrch na ktorom žehlíte) a na alobal navlečte návlek. Prádlo uložte na návlek, žehličku  držte nad odevom (cca 1 cm) stlačte tlačítko pary a prechádzate nad odevom. Mokré teplo zabezpečí, že záhyby a nerovnosti zmiznú ako šibnutím čarovného prútika.

1427721339_abzuzkxf

Prečo to funguje?

Alobal je vynikajúci tepelný vodič. Keď prádlo žehlíte z jednej strany, alobal pod návlekom sa zahreje a na prádlo pôsobí ako “druhá žehlička” nemusíte ho teda žehliť z oboch strán, ale len z jednej strany. Vďaka alobalu sa čas žehlenia môže skrátiť až 5-násobne (z 15 na 3 minúty).

Dnes najobľúbenejšie