Neznášate drhnutie vane od vodného kameňa a usadenín? Vyskúšajte tento trik, funguje skvele a vane sa nemusíte ani dotknúť!

Máme pre vás úplne jednoduché a skutočne bleskové triky, ktoré vám pomôžu s jednou z najmenej obľúbených domácich prác – s čistením špinavej vane!

Mať vaňu je skvelé, koniec koncov, kto by sa rád „nenaložil“ do relaxačného horúceho kúpeľa? Horšie to však už je s údržbou vane, keďže sa na jej povrchu hojne usádzajú zaschnuté kvapky vody, vodný kameň a ďalšie nečistoty, ktoré je ťažko odstrániť. Máme pre vás úplne jednoduché a skutočne bleskové triky, ktoré vám pomôžu s jednou z najmenej obľúbených domácich prác – s čistením špinavej vane!

Úplne bez práce – vane sa nemusíte ani dotknúť

Večer napustte do vane horúcu vodu a nalejte do nej jednu odmerku bielidla. Ráno stačí vypustiť vodu a môžete sa tešiť zo skvelých výsledkov!

Účinný čistiť vane, umývadla a dlaždíc za pár centov

Potrebujeme:

50 g jedlej sódy

50 ml saponátu na riad

10 kvapiek esenciálneho oleja – ideálne citrusového

Postup:

Sódu zmiešame so saponátom a napokon pridáme aj esenciálny olej.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Prostriedok pomocou hubky nanesieme na povrch vane. Účinná pena pôsobí proti nečistotám, vodnému kameň a ničí aj zárodky plesní.

Ak je vaňa veľmi znečistená, necháme pár minút pôsobiť.

Potom jednoducho zmyjeme čistou vodou a utrieme dosucha.

Ďalšie triky:

Ako odstrániť hrdzavé škvrny vo vani?

Je to jednoduchí – stačí citrónová šťava alebo kyselina citrónová zmiešaná s vodou na konzistenciu pasty.

Ako docieliť, aby sa vaňa dlho leskla?

Pre krásny lesk a proti usádzaniu vodného kameňa a kvapiek vody použite pastu vytvorenú z cmaru (podmaslia), octu a soli. Touto zmesou umyjeme vaňu, potom opláchneme vodou a je to.

Ako zabrániť tomu, aby v smaltovaných a plechových vaniach nevznikali praskliny?

Praskliny sú spôsobené horúcou vodou, ktorá prichádza do kontaktu s povrchom vane. Ich vzniku zabránite jednoducho tak, že najskôr do vane napustíte trochu studenej vody a a až potom napúšťame teplú a horúcu vodu.

Stará a zašlá vaňa

Týmto stačí očistiť vaňu či dlaždice a škvrny sú navždy preč! Toto by mala poznať každá gazdinka

Najlepšie ju vyčistíte pomocou octu a vody. 6 lyžíc octu zmiešajte s 8 lyžicami vlažnej vody a touto zmesou vyčistíme vaňu pomocou kefky.

zdroj: takprosto