Neznášate drhnutie sprchové kúta? Vďaka tomuto lacnému receptu bude vyzerať ako nový aj po rokoch!

Ja ho už roky používam na čistenie sprchového kúta a výsledky si nemôžem vynachváliť. Okrem toho, že nestojí takmer nič, ušetrí mi množstvo námahy a aj času. Sprchový kút, dlaždice a aj vanička sú krásne lesklé, bez zaschnutých kvapiek a vodného kameňa.

Tento recept ma naučila moja mama a používala ho na čistenie vane. Ja ho už roky používam na čistenie sprchového kúta a výsledky si nemôžem vynachváliť. Okrem toho, že nestojí takmer nič, ušetrí mi množstvo námahy a aj času. Sprchový kút, dlaždice a aj vanička sú krásne lesklé, bez zaschnutých kvapiek a vodného kameňa. Navyše, môžete zabudnúť aj na pleseň, tento recept ju totiž stuhne zlikvidovať skôr, ako sa stihne rozšíriť.

Potrebujeme:

1 šálku tekutého mydla

1 šálku zohriateho octu

lievik

Nádobu s rozprašovačom

Hubku

...

Postup:

Ocot zahrejeme na plameni – nie však tak, aby bol príliš horúci. Teplý ocot prelejme do fľaše s rozprašovačom a dobre pretrepeme.

Zmes nastriekame na steny, dlaždice aj na vaničku v sprchovom kúte. Necháme pôsobiť 30 minút a potom jednoducho umyjeme hubkou (žiadne drhnutie, pôjde to jednoducho) a nakoniec zotrieme mokrou handričkou.

Nemusíte sa obávať zápachu octu, ten sa rýchlo vyparí. Zvyšný prostriedok si odložte na neskôr, na údržbu kúpeňe je neoceniteľný.