Nevyhadzujte staré uteráky: 11 geniálnych nápadov, ako ich využiť u vás doma!

11 perfektných nápadov, ktoré vás presvedčia, že staré uteráky si rozhodne zaslúžia druhú šancu!

Určite sa aj u vás doma nájdu staré uteráky, ktoré dávno nepoužívate a v podstate len čakajú v skrini na to, kedy ich vyhodíte do koša spolu s ďalšími nepotrebnými vecami. My vám dnes ukážeme 11 dôvodov, pre ktoré sa starým uterákom rozhodne oplatí dať druhú šancu.

Vlhčené utierky proti prachu so sviežou vôňou

Vynikajúce na osvieženie priestoru, čistenie a najmä proti všade prítomného prachu v domácnosti. Vyrobte si čistiace vlhčené obrúsky, ktoré budete mať vždy poruke. Na ich výrobu potrebujete staré uteráky alebo kuchynskú utierky rozstrihané na menšie kúsky, ocot, vodu, olivový olej, citrónovú šupku a uzatvárateľný sklenený pohár.

creative_ways_to_reuse_old_towels_1

Ocot zmiešame s vodou v pomere 1:1 a do tejto zmesi vložíme kúsky uterákov tak, aby boli celkom ponorené. Potom pridáme niekoľko kvapiek oleja a necháme namočené v zmesi, kým uteráky nie sú celkom nasiaknuté.

Potom uteráky vykrútame a preložíme na rovnú plochu a rozložíme na ne kúsky citrónovej šupky.

creative_ways_to_reuse_old_towels_3

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Následne kúsky uterákov zrolujeme tak, aby šupka ostala vo vnútri. Vložíme do uzatvárateľnej sklenenej nádoby a vložíme dnu aj zvyšné kúsky citrónovej šupky. Uzavrieme a použíme podľa potreby.

creative_ways_to_reuse_old_towels_4

Premena letných žabiek na teplé papučky

Ak máte doma letné žabky, ktoré však vôbec neuvyužívate, pomocou starých uterákov z nich môžete vykúzliť teplé papučky na zimné dni.

creative_ways_to_reuse_old_towels_5-1

Násada na mop

Načo kupovať v obchodoch drahé násady, keď si ich môžete pohodlne vyrobiť zo starých uterákov?

adb15cf3d4746857e7869d2291780c21

creative_ways_to_reuse_old_towels_6

creative_ways_to_reuse_old_towels_7

Koberček do kúpeľne

Uteráky môžete opäť využiť aj v kúpeľni, avšak trochu inak, ako ste boli zvyknutí. Vyrobte si z nich pohodlný koberček, ktorý vyrobíte skutočne jednoducho. Stačí, ak uteráky rozstrihaté na prúžky a potom zapletáte vždy tri prúžky spolu, ako klasický vrkoč. Aby sa vrkoč nerozpadol, každý na koncoch vrkoč zošijeme. Všetky vrkoče spojíme (zošijeme) dohromady a nakoniec stočíme do tvaru kruhu.

creative_ways_to_reuse_old_towels_8

creative_ways_to_reuse_old_towels_9

creative_ways_to_reuse_old_towels_10

Organizér na drobnosti v kúpeľni

Ak je vaša kúpeľňa preplnená drobnosťami a kozmetickými výrobkami od výmyslu sveta, môžete skvele využiť staré uteráky ako šikovnú úsporu priestoru. Stačí použiť starý uterák a vytvoriť na ňom vrecká na odkladanie drobností.

creative_ways_to_reuse_old_towels_12

Prachovka

Zo starej deky alebo uteráku s mikrovlánami môžete vyrobiť prachovku. Stačí, ak tkaninu nastriháte na prúžky a tie jednoducho pripevníte k drevenej alebo plastovej rúčke.

creative_ways_to_reuse_old_towels_14

creative_ways_to_reuse_old_towels_15

creative_ways_to_reuse_old_towels_16

Koberec bez šitia

Na jeho výrobu potrebujete len tri veci – staré uteráky, gumovú podložku a nožnice. Uteráky nastriháme na prúžky 13 centimetrov dlhé a približne 0,5 cm široké. Jednotlivé strapce potom husto viažeme na mriežkovú podložku.

creative_ways_to_reuse_old_towels_17

creative_ways_to_reuse_old_towels_18-1

creative_ways_to_reuse_old_towels_19-1

Podbradník pre deti

Pomocou starého CD si vystrihneme otvor a podľa potreby ho rozšírime, tak, aby dieťa neškrtilo. Potom otvor obšijeme ako klasický golier a môžeme používať. Dieťa bude čisté a maxi podbradník sa navyše jednoducho udržiava.

creative_ways_to_reuse_old_towels_20

creative_ways_to_reuse_old_towels_21

creative_ways_to_reuse_old_towels_22

Aby neprefukovalo pod okná a dvere

Staré uteráky vám môžu pomôcť udržať teplo vášho domova počas celej zimy a zároveň uľavia aj vašej peňaženke. Vyrobte si z nich zábrany proti prefukovaniu chladného vzduchu cez okná a dvere.

db6425fc49af10c74090bc8dd8908254

Jednoduchá plážová taška

Jednoduchý a užitočný nápad, ako využiť staré uteráky na vytvorenie praktickej plážovej tašky. Keď v nej práve nemáte odložené veci, poslúži aj ako pohodlné miesto na sedenie na piesku.

e83e0a04a551bc839d8e2a32546046ae