Neviete nájsť sedačku podľa vašich predstáv? Nechajte si ju vyrobiť na mieru

Ponuka sedačiek v obchodoch je široká, no nájsť takú, ktorá by presne vystihovala vašu predstavu, je niekedy takmer nemožné. Presne vtedy je načase uvažovať o sedačke na mieru.

Ponuka sedačiek v obchodoch je široká, no nájsť takú, ktorá by presne vystihovala vašu predstavu, je niekedy takmer nemožné. Presne vtedy je načase uvažovať o sedačke na mieru.

Keď vojdete do obchodného domu s nábytkom, neviete kam sa pozrieť skôr. Všade sú elegantne umiestnené najrozmanitejšie druhy sedačiek, skíň, postelí aj nábytkových súprav. No keď sa pomedzi výrobky poprechádzate a pozriete sa na ne zblízka, zistíte, že žiadny nevystihuje presne vašu predstavu. Stáva sa to občas aj vám? Riešenie tejto situácie je úplne jednoduché!

Pri zariaďovaní obývačky okrem nábytkovej steny či nejakých skriniek a poličiek potrebujete najmä pohodlnú sedačku. Vybrať si tú správnu, ktorá by presne sadla do vášho bytu ako „uliata“, sa niekedy zdá byť nadľudskou úlohou. Každá obývačka je iná a má svoje špecifické rozmery. Od toho sa nepochybne odvíja aj vaša predstava o sedačke, jej tvare a veľkosti. To sú základné kritérá, pretože niekto hľadá rohové sedacie súpravy, iní klasické sedačky a niekto sedenie do tvaru písmena U. Po prvom kritériu však pridávate ďalšie a snažíte sa ich nájsť v jednom konkrétnom produkte, ktorý by vám vyhovoval.

Na rad prichádza otázka materiálu. Ak uprednostňujete luxus, pravdepodobne hľadáte koženú sedačku, ak sú vám príjemnejšie látkové sedačky, musíte nájsť sedačku vyrobenú z toho správneho typu látky a niekto zase uprednostňuje čalúnené sedacie súpravy. Ďalším rozhodujúcim faktorom je farba a celkový vzhľad a dizajn. Boli by ste svetlou výnimkou, ak by vám nezáležalo na to, aby ste vybrali sedačku, ktorá bude ladiť s vaším interiérom a perfektne doň zapadne. Preto má väčšina ľudí jasno v tom, či chce skôr modernú sedačku, alebo by si vybrali radšej klasickú sedačku či dokonca hľadajú medzi retro modelmi.

Nájsť sedačku, ktorá by vám po všetkých stránkach vyhovovala, je niekedy takmer nemožné. Nemusíte však spúšťať so svojich nárokov a okresávať svoje predstavy. Namiesto toho si ich môžete splniť. Vedeli ste, že si môžete nechať vyrobiť sedačku na mieru? Ak sa vám nepozdáva ponuka v predajniach, táto možnosť je pre vás najvhodnejšia. Sedačky vyrobené presne podľa prianí zákazníkov dokážu najlepšie vykresliť ich predstavy, čo sa odrazí aj na ich spokojnosti s výrobkom, ktorý bude tvoriť jeden z dominantných prvkov ich domácnosti.

Výroba sedačky na mieru vyžaduje šikovnosť a zručnosť, ktorá by sa dala prirovnať ku krajčírskej zručnosti. Tak ako šikovná krajčírka dokáže vyrobiť šaty alebo oblek na mieru, tak si môžete nechať vyrobiť aj sedačku alebo pohovku. Ide o sofistikovanú ručnú prácu, ktoré v sebe spája kus umenia aj remesla. Šíkovní ľudia vám dokážu vyrobiť akékoľvek sedačky a dokonca aj čalúnený nábytok doslova na mieru, podľa výkresov, náčrtov, fotografií a vašich predstáv. Vy sa budete snažiť výrobcom čo najlepšie priblížiť a opísať vašu predstavu a oni pre vás pripravia hotovú sedačku, akú nemá nikto iný.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Tento typ umeleckej práce v sebe zahŕňa aj priemyselnú zručnosť a technické znalosti, ktoré sú potrebné na to, aby mohli vzniknúť funkčné, stabilné a zároveň pekné sedačky. Nejedná sa pritom iba o bežné úpravy rozmerov štandardných modelov či výber poťahových materiálov. Podľa vašich predstáv vznikajú úplne nové výrobky, aké nemajú páru. Najdôležitejšie pritom je, aby kopírovali vaše predstavy a vystihovali vaše priania.

Ak ste zároveň zástancami tradičnej kvalitnej výroby, takéto slovenské sedačky sú presne tým, čo by vo vašej domácnosti nemalo chýbať. Výrobky z veľkoobchodov nikdy nebudú také kvalitné a nevydržia toľko, ako takto vyrábané kusy nábytku. Navyše si môžete presne vybrať, ako bude vaša sedačka vyzerať, a tak bude na milimeter presne taká, ako potrebujete a stane sa ozdobou vášho interiéru, v ktorom vynikne.

(PR)