Neviete, kam na letnú dovolenku? Tieto destinácie vás očaria

Čas letných dovoleniek sa blíži, no ak nechcete patriť k väčšine, ktorá rok čo rok chodí na tie isté miesta, skúste zmenu. Tá je navyše cenovo dostupná.

Čas letných dovoleniek sa blíži, no ak nechcete patriť k väčšine, ktorá rok čo rok chodí na tie isté miesta, skúste zmenu. Tá je navyše cenovo dostupná.

Ešte ste si nerozmysleli, kde budete tohto roku dovolenkovať? Ak nechcete tráviť voľno „doma“, určite rozmýšľate nad zahraničím a oddychom pri mori. Predsa len, niekam „vypadnúť“ nie je len o oddychu mimo miest, ktoré poznáte, ale aj o zážitkoch. Slovákov najčastejšie láka chorvátska istota, no život je príliš krátky na to, aby ste nespoznávali aj iné miesta.

Aj keď na Slovensku bývajú relatívne teplé letá, ľudia sa počas letných mesiacov aj tak vyberajú za ešte horúcejším počasím. Schladenie sa pri mori má predsa len iné čaro, navyše, prázdninové mesiace sa odjakživa spájajú s dovolenkovaním. Ten, kto chce zažiť skutočne teplé počasie aj v zime, by sa totiž musel vybrať do exotiky, čo nie je pre každého prijateľné či možné, hoci v poslednom čase sú takéto výlety cenovo dostupné. Spájajú sa však aj s podstatne dlhším časom oddychu, čo si nie každý môže dovoliť. Leto preto dovolenkám v zahraničí praje, pričom vedie týždňová klasika, čo nie je ani málo, ani veľa. Za týždeň sa dá toho v cudzej krajine spoznať veľa a aj chytiť dostatok bronzu. No väčšina Slovákov sa vyberá niekam, kde je ľahká a rýchla dostupnosť autom, prevažne do Chorvátska. Ide nepochybne o krásnu krajinu, ktorá má čo ponúknuť, no ak túžite po zmene, skúste Egypt či Grécko. Nesklamú vás.

Egypt je vytúženou dovolenkou destináciou pre mnohých ľudí, hlavne pre svoju magickú históriu, ktorú nejeden človek jednoducho túži vidieť na vlastné oči. Veď veľkolepé pyramídy či sfingy sú neuveriteľne fascinujúce. Dovolenka v Egypte totiž rozhodne nie je len o slnení a trávení času v rezorte, práve naopak, to by bola veľká chyba. Egypt je hlavne krajina pyramíd a iných očarujúcich historických pamiatok. Okrem toho si treba uvedomiť, že keď sa vyberiete na dovolenku sem, razom ste na inom kontinente. Svojim známym sa potom môžete pochváliť, že tohto roku ste boli dovolenkovať až v Afrike. Domáci sú na turistov zvyknutí, preto sa určite nie je čoho báť. Čakajú na vás letoviská na úrovni i krásne mestá ako Káhira či Alexandria.

Dovolenka v Egypte je jednoznačne zážitok, ktorý je dostupný aj pre Slovákov. Prečo by ste mali chodiť stále do tých istých letovísk, keď môžete skúsiť niečo nové? Veď priznajte, koľkokrát ste sedeli na živej ťave a videli na vlastné oči pyramídu? Za veľmi dostupné ceny si môžete dopriať aj takýto zážitok, ale aj dostať sa do legendárneho letoviska Sharm El Sheikh, ktoré vám zabezpečí oddych na úrovni a v bezpečí. V minulosti pritom toto letovisko pôsobilo priam nedostupne a každému, kto sa doň vybral, ste mohli len ticho závidieť. Teraz si ho však môžete dovoliť aj vy a tohtoročnú dovolenku tak stráviť vo veľkom štýle s epickým výhľadom.

Čoraz vyhľadávanejším sa však stáva aj Grécko, kde z viacerých dôvodov ceny poklesli a preto vás dovolenka v tejto krajine rozhodne finančne nezruinuje. Pláže nájdete aj v hlavnom meste Atény, no ak túžite po niečom inom, možnosti vám poskytnú grécke ostrovy. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patria Rhodos, Kréta, Zakynthos či Korfu, na ktoré je skvelá dostupnosť. Dovolenku v Grécku môžete práve vďaka nim tráviť pomerne aktívne, napríklad vďaka plavbe loďou. Ak sa napríklad vyberiete na ostrov Rhodos, loďou sa dostanete na očarujúci malý ostrovček Simi. Z Korfu to zase nie je ďaleko na očarujúci Thasos. No ak sa rozhodnete pre dovolenku v Grécku, oplatí sa vám požičať aj auto a prejsť si ostrov, na ktorom oddychujete, dookola. Grécka kuchyňa zase poteší všetkých labužníkov, legendárny gyros či souvlaki chutia v Grécku omnoho autentickejšie ako v gréckych reštauráciách na Slovensku.

Egypt či Grécko – to sú krajiny, ktoré vám dajú zážitok na celý život. Dovolenkovať v nich rozhodne stojí za to, zároveň je to niečo iné ako typický slovenský dovolenkový výber. Nech už si zvolíte spôsob oddychu, aký len chcete, v týchto krajinách nájdete všetko, po čom vám srdce piští.