Po dlhých mesiacoch som sa konečne dobre vyspala: Ženy, vyložte si takto nohy len na 20 minút a môžete čakať tieto úžasné veci!

Sme si zvyknutí žiť v plnej rýchlosti a byť v neustálom pohybe. Toto cvičenie nevyžaduje žiadnu námahu, no výsledky vás presvedčia, aby ste to robili každý deň. Ja som mala napríklad veľký problém so spánkom. Táto jednoduchá vec mi pomohla konečne dobre sa vyspať, už sa ani nepamätám, kedy som prespala celú noc. Brightside vybral najvýznamnejšie zmeny,ktoré vám prinesie táto jednoduchá poloha.

Zdvihnite nohy správne.

Vyberte si pohodlnú pozíciu v blízkosti steny a položte si pod spodok chrbta vankúš alebo mäkký valec.
Zdvihnite nohy a oprite ich o stenu. Vaše ruky by mali byť uvoľnené po stranách vášho tela.
Zostaňte v tejto polohe 15-20 minút.
Je dôležité, aby vaše oblečenie neblokovalo alebo nezasahovalo do krvného obehu. Vyberte si najpohodlnejšie voľné šaty. Je zrejmé, že ležať nehybne na podlahe po dobu 20 minút neznie ako pravidelné cvičenie. Je to skôr ako jóga alebo relaxačná technika. Napriek tomu má táto jednoduchá poloha veľa prínosov pre obehový systém a vaše telo.

Jediným obmedzením tohto cvičenia je nedávne alebo chronické zranenie nohy alebo chrbtice. Navyše, zdá sa, že veľa začiatočníkov robí nasledujúce chyby: leží príliš ďaleko od steny alebo príliš blízko k nej, alebo majú príliš mäkkú podložku pod chrbát. Takéto opatrenia môžu viesť k svalovému napätiu a môžu narušiť vyrovnanie chrbtice. Ak pravidelne zdvíhate nohy, čoskoro budete cítiť veľa príjemných zmien.

1. Pocit ťažkých nôh zmizne

Opuchy a pocit ťažkých nôh je často spojený so zlým prekrvením. Inými dôvodmi sú napríklad poruchy srdca alebo obličiek, nadváha alebo nezdravá strava. Určite musíte určiť dôvod opuchu a liečiť ho v spolupráci s lekárom. Tento jednoduchý pohyb však výrazne prispieva pri probléme opuchnutých a ťažkých nôh, zlepšuje prekrvenie a to najlepšia prevencia kŕčových žíl.

2. Už žiadne neznesiteľné bolesti a opuchnuté nohy z nosenia podpätkov

Nikto nebude spochybňovať to, že vysoké podpätky ženám jednoducho pristanú – napokon, každá žena v nich vyzerá skvele. Avšak, ak máte záujem nosiť tento druh obuvi po celú dobu, môže to urobiť zlú službu pre vaše zdravie. Ženy sa často cítia veľmi unavené a to najmä kvôli nesprávnemu rozloženiu telesnej hmotnosti, ktoré podpätky spôsobuje. Po dlhom dni v ihličkách by bolo skvelé zdvihnúť na chvíľu si vyložiť nohy. Keď sa dostanete domov, vyzujte topánky, zdvihnite nohy a oddýchnite si. Uľavíte nohám, chrbtice, bedrovému svalstvu a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Okrem tohto cvičenia môžete tiež jemne masírovať nohy a prijať teplú sprchu.

3. Vaše trávenie sa zrýchli

Tento jednoduchý pohyb  zlepšuje prácu vášho žalúdka. Prívod krvi do vnútorných orgánov sa zlepšuje, pretože krv prúdi z nôh smerom dole. Hladké svaly, ktoré sú zodpovedné za peristaltiku žalúdka, sa prekrvujú (peristaltika je svalová kontrakcia nevyhnutná pre pohyb trávenia). Súčasne zvýšený krvný obeh zlepšuje činnosť tráviaceho systému. Ak toto cvičenie robíte pravidelne, väčšina živín, ktoré konzumujete, sa rýchlo vstrebáva.

4. Váš nervový systém sa upokojí, stres už nebude problém

V tejto pozícii budete oveľa viac uvoľnený, čo znamená, že sa pokojnejšie a hlbšie nadychujete. Telové tkanivo dostáva viac kyslíka, zlepšuje sa krvný obeh a dodáva všetkým vnútorným orgánom živiny. To je prospešné pre nervový systém a znižuje svalové napätie okolo spánkov, krku a žalúdka.

5. Vaša kvalita spánku sa zlepší.

Jedným z dôvodov nespavosti je opakujúci sa nepríjemný pocit v nohách (brnenie, horiace alebo opuchnuté nohy). Pravidelné zdvíhanie nôh vám pomôže zbaviť sa týchto príznakov. Navyše, mozog dostane viac kyslíka prostredníctvom správneho dýchania a zlepšeného krvného obehu. Váš spánok bude hlbší a lepší. Pobyt v tejto pozícii je podobný meditácii, čo znamená, že človek nie je rozptýlený malými problémami, ktoré udržiavajú telo a myseľ v nepokoji. Skúste to a sami uvidíte, že po 20-tich minútach sa budete na problémy pozerať inak.

zdroj: brightside