Neuveriteľné: Toto 9-ročné dievčatko stavia prístrešky pre bezdomovcov

Má len 9 rokov, no empatie a súcitu má viac ako množstvo dospelých ľudí.

Keď sme boli deťmi, oddávali sme sa bezstarostným hrám a nerušenej zábave s rodinou a rovesníkmi. Našou jedinou povinnosťou bolo napísať si domáce úlohy a upratať detskú izbu. Niektoré výnimočné deti však už v útlom veku uvažujú o tom, že na svete sa nachádzajú aj ľudia, ktorí nemajú toľko šťastia ako my a sú odkázaní na pomoc a podporu iných.

Stretnutie, ktoré všetko zmenilo

Len 9-ročná Hailey Fort z Bremertonu v štáte Whashington sa jedného dňa vracala spolu s matkou z obchodu, keď na ceste stretla muža bez domova. Volal sa Edward, dievčatko sa pri ňom pristavilo a opýtalo sa ho, prečo spí na ulici a ako to, že nemá kam ísť. Po krátkom rozhovore matka s dcérou pokračovali v ceste, Hailey však Edward neschádzal z mysle a preto presvedčila mamu, aby mu kúpili obed. Neostalo však len pri jednorazovej pomoci. Po návrate domov začala Hailey okamžite hľadať ďalšie možnosti ako Edwardovi a iným ľuďom v núdzi podať pomocnú ruku. Začala organizovať susedské zbierky oblečenia, jedla a hygienických potrieb. Dokonca začala s pestovaním potravín pre ľudí v núdzi a jej cieľom je vypestovať 113 kilogramov potravín ročne.

Chce im dať domov

Dievčatko však neostalo len pri tejto forme pomoci. Nedávno Hailey rozbehla projekt výstavby mini prístreškov pre ľudí bez domova. „Nezdá sa mi dobré, ak niekto spáva na ulici a nemá sa kam ukryť pred zlým počasím. Myslím si, že každý by mal mať svoje miesto pre život,“ uviedla táto výnimočná mladá slečna.

S realizáciou projektov pomoci pomáha dievčatku nielen miestna komunita, ale tiež miestna spoločnosť Rising, ktorá Hailey dokonca poskytla finančný grant. Práve vďaka nemu  sa môžu započaté projekty rozbehnúť skutočne vo veľkom. Keď sú prístrešky hotové, umiestňujú sa na voľné pozemky v meste. Ľudia bez domova ich tu môžu voľne využívať.

Ten najlepší a najkrajší prístrešok zo všetkých venovalo dievčatko Edwardovi – mužovi bez domova, ktorého náhodou stretla po ceste z obchodu. Mužovi, ktorý stál na samom začiatku tohto úžasného príbehu.

Janka

Janka

Rada pripravujem chutné a zdravé recepty. Najlepšie prísady sú tie,, ktoré si vypestujete vo svojej záhradke.

Dnes najobľúbenejšie