Nech bol kašeľ akokoľvek silný, toto zabralo vždy: Neuveriteľne silný tymianový sirup proti kašľu a boľavému hrdlu!

Tymián je zázračná bylinka – úžasná do jedál, prospieva kĺbov a dokáže rýchlo vyliečiť kašeľ – dokonca aj ten dlhotrvajúci a zlepší aj chronické stavy. Nám ho vyrábala naša mama, keď sme boli deti a keď vonku kosila chrípka a choroby, toto dokázalo rýchlo pomôcť. Navyše, chuť je veľmi príjemná, upokojuje a pomáha aj lepšie spať.

Prečo tymián dokáže tak rýchlo pomôcť s kašľom a zapáleným hrdlom?

Nie je v tom žiadna mágia.Tymián je jedno z najsilnejších prírodných antibiotík a má antiseptické a dezinfekčné účinky. Pomáha pri chorobách z prechladnutia, pri zápaloch dýchacích ciest a problémoch s trávením. Pomáha pri astme, bronchitíde, suchom, dráždivom, suchom aj čiernom kašli. Tiež veľmi významne uľahčuje vykašliavanie hlienov. Na výrobu domáceho sirupu môžeme použiť sušený tymián v sáčku zakúpenom v potravinách. Použiť však samozrejme môžete aj ten čerstvý. K tymiánu sa môže pridať aj Slez – kvet má protizápalový účinok, sirup bude tak ešte silnejší.

Na výrobu sirupu potrebujeme:

200 g cukru,

250 ml vody,

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 bal sušeného tymiánu

Voliteľné: 3 lyžice slezového kvetu

Postup:

Cukor s vodou varíme na miernom ohni asi 20 minút tak, aby sa neodparilo veľa vody. Odstavíme, vsypeme obsah sáčku sušeného tymiánu, slezový kvet a necháme úplne vychladnúť. Sirup scedíme, nalejeme do fľaštičky a podávame denne 3-4x za lyžičku. Sirup má veľmi príjemnú chuť, bez problémov ho vypijú aj deti. Nezabudnite, že účinok každého liečiva sa výrazne prejaví až po 2-3 dňoch. Tento sirup zaberá určite.