Zaberá za 1 noc: Neuveriteľne jednoduchý trik starej mamy na popraskané päty a lámavé nechty!

Drsné päty či lámavé nechty trápia ženy i mužov. Ak sa však za ne nechcete hanbiť a zároveň vás nebaví investovať do drahej kozmetiky, skúste jednoduchý, i keď trochu nečakaný trik. Zaberie z večera do rána.

Načo si kupovať drahé prístroje či krémy, ktoré váš problém vyriešia len čiastočne, keď riešenie máte možno vo svojej chladničke? A ak nie, nie je nič jednoduchšie ako zamieriť do obchodu, lepšie povedané, do mäsiarstva.

Bojuje aj proti vráskam

Znie to možno bláznivo, no riešenie pre krehké nechty a drsné päty sa skrýva v slanine, ktorá má skutočne zázračné účinky, ktoré dobre poznali už naše staré mamy. Stačí si ju na dlhší čas priložiť na konkrétne miesto a už ráno môžete pozorovať prvé povzbudzujúce výsledky.

Keďže teploty na Slovensku stúpajú, už možno zajtra sa rozhodnete vyvetrať topánky s odhalenými pätami. Pre mnoho žien to však znamená aj starosti s drsnou a nevzhľadnou pokožkou na nich. Namiesto toho, aby ste ich dávali do poriadku celý večer, skúste jednoduchý trik. Slaninou vysteľte sedielka z vydlabaných citrónov, nasaďte na pätu, natiahnite ponožky a choďte späť. Už ráno budú vaše päty krásne hladké.

Ak sa vám lámu nechty, tak vás tento problém zrejme trápi častejšie ako len počas letnej sezóny. Ale aj s ním sa dá raz-dva poradiť. Vytvorte si zo slaniny akési náprstky tým, že kúsky slaniny umiestnené na vašich nechtoch prikryjete kúskami papiera na pečenie a previažete obväzom. Ak si chcete skutočne zregenerovať nechty, je potrebné s týmto zlepšovákom spať celú noc.

Apropo, slanina má ešte jeden bonus pre vašu krásu, ktorý však nesúvisí s pätami či nechtami – bojuje totiž proti vráskam. Nachádza sa v nej totiž kyselina hyalurónová, takže masírovaním miest háklivých na tvorbu vrások docielite, že vaša pleť bude hladšia i vypnutejšia.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.