Neuveriteľná premena podkrovia na byt snov: Autorkou je študentka!

Staré podkrovie v bytovom dome v Paríži sa zmenilo na nepoznanie. Autorom tejto úžasnej premeny je mladá študentka architektúry Prisca.

Prisca je študentkou architektúry žijúca v Paríži. Keď hľadala priestor pre svoj vysnívaný byt dobre vedela, že nechce byt, ktorý je plne vybavený a zariadený. Hľadala miesto, ktoré bude sama navrhnúť a pretvoriť ho na perfektné miesto pre život.

Zároveň chcela touto prácou získať cenné skúsenosti, ktoré sú pre jej budúcu kariéru veľmi dôležité. S pomocou známych našla voľné podkrovné priestory bytového domu v Paríži, ktoré nebolo obývané už celé roky a slúžilo len ako skladisko harabúrd. Prisca videla v priestore veľký potenciál a okamžite začala premýšľať nad premenou tmavých podkrovných priestorov s plochou menej ako 60 metrov štvorcových na svoj vysnívaný byt. Celý rozpočet na renováciu bol 30 000, čo je suma, za ktorú by ste v Paríži nemali šancu zohnať ani miniatúrnu gazonku (len pre porovnanie, byt vo Francúzsku môže stáť až jeden milión eur.

Celá premena trvala dva mesiace a jej výsledkom je svetlý moderný byt, v ktorom môže mladá žena napriek menším rozmerom pohodlne ubytovať aj svojich známych, tkroí určite radi zájdu na návštevu.

home-design-travaux-construction

avant-home-design

design-avant-home

home-design-travaux

home-design-avant

salle-de-sejour

contemporain-salle-de-bain-angle-vue

contemporain-salle-de-bain-angle-vue-different

contemporain-salle-de-sejour-habitat

contemporain-salle-de-bain

contemporain-salle-a-manger-1

zdroj: archionline

Dnes najobľúbenejšie