Neuveríte, ako vám môže poslúžiť tuhý dezodorant: TOTO je dôvod, prečo ho mať vždy poruke!

Tuhý dezodorant používa väčšina z nás tým istým spôsobom. My vám však ukážeme, ako použiť aj celkom inak!

Tuhý dezodorant používa väčšina z nás tým istým spôsobom – proti poteniu v podpazuší. Jeho využitie je však omnoho širšie, ako sa môže zdať. Poradíme vám užitočné tipy, ktoré sa vám zídu najmä počas horúcich letných dní!

Už žiadne odreté stehná

V dôsledku nadmerného potenia počas letných mesiacov, zažívame rôzne tipy diskomfortu. Ženy s väčšími prsiami určite poznajú nepríjemný problém spotených miest pod prsiami, alebo odretých stehien, ktoré sa pri chôdzi navzájom dotýkajú. Nepríjemnostiam predídete jednoducho tak, že si problematické miesta pred odchodom z domu potretie tuhým dezodorantom. Oblasť pod prsiami je dobré potrieť si aj preto, že v pot v kombinácií so syntetickým materiálom je živnou pôdou pre baktérie.

Slnečné okuliare nebudú skĺzať

Ak vám slnečné okuliare skĺzajú z nosa kvôli potu, jednoducho potrite koreň nosa dezodorantom. Okuliare budú držať pevne na svojom mieste.

Nohy sa nebudú kĺzať a ostanú svieže

Pekné sandále sú v lete perfektná vec. Keď sa nám v nich však spotí noha, šmýka sa podrážke a v topánkach nedrží pevne – predovšetkým v topánkach na vysokom podpätku. Pred odchodom z domu si umyte nohy, osušte a naneste na ne tuhý dezodorant. Nohy sa nebudú potiť a okrem nepohodlia pri chôdzi zabránite aj zápachu, spôsobenému množením baktérií v obuvi. Pred športom sa odporúča potrieť aj oblasť zápästia a pod kolenami.

Na tvár

Niektoré tipy tuhých dezodorantov sa dajú aplikovať aj na tvár a dokonca pôsobia proti vyrážkam. Majú totiž rovnakú funkciu ako väčšina kozmetických prípravkov na takýto tip nedokonalostí – vyrážku rýchlo vysušia a keďže zabránia nadmernému poteniu, predídu vzniku ďalších vyrážok. Na takýto druh použitia však voľte dezodoranty s obsahom minerálnych solí. Dezodorant tiež zabráni, aby sa vám na tvár lepili vlasy. Odporúča sa aplikovať len na problematické miesta.

Predíde otlakom

Kúpili ste si nové topánky a máte obavy z otlakov? Naneste si na päty tuhý dezodorant a máte po starostiach. Na vašich chodidlách totiž vytvorí ochrannú vrstvu, vďaka ktorej sa noha nebude trieť o topánku.

Spotené dlane

Veľmi častým a nepríjemným problémom sú spotené dlane. Obzvlášť, pokiaľ sa chystáte na pracovné stretnutie, alebo inú schôdzku, je dobré mať pri podaní rúk suché dlane. S týmto problémom vám pomôže opäť tuhý dezodorant. Naneste na umyté a vysušené ruky a máte po probléme.

Neviete sa dostať do úzkych nohavíc

Ak sa neviete dostať do úzkych skinny nohavíc, potrite si stehná tuhým dezodorantom. Oblečiete ich bez námahy.

Poznámka: na chodidlá a podpazušie samozrejme nepoužívajte ten istý dezodorant.

zdroj: southtips

Dnes najobľúbenejšie