Keď budete najbližšie prať, dajte do práčky aj trochu obyčajného cukru – nebudete sa vedeť vynadívať, čo to spravilo s vašou bielizňou!

Asi každý z nás pozná situácie, keď vytiahol po vypratí z práčky špinavé oblečenie. Prací prášok jednoducho na škvrny nestačil. Tam, kde prací prášok zlyháva, môže byť však účinný napríklad aj taký kryštálový cukor.

Rastliny ho milujú

Predtým, ako zalejte rastlinu, nasypte do črepníka lyžičku, alebo trochu cukru rozmiešajte v 1 l vody a použite na zalievanie. Takúto zálievku aplikujte raz za dva týždne – v procese kvitnutia, alebo 2x za mesiac, keď je rastlina v aktívnej fáze.

Orchidea zakvitne ako nikdy

Tip od Andrejky: Keď sa objavia puky a vidím, že orchidea bude kvitnúť, dám do vody v ktorej orchideu namáčam aj trošku kr. cukru. Nechám namočenú 30 minút a potom sa ani nenazdám a orchidea prenádherne zakvitne.

Zbavte sa škvŕn

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Tento nápad nám poslala Majka C.

Cukor je skvelý predovšetkým na škvrny od trávy a tento skvelý nápad mi poradila moja svokra, je to skvelý zlepšovák. Takže, ak nabudúce príde vaše dieťa z potuliek vonku aj s menším darčekom, viete, čo robiť. Dôležité je zmiešať polovicu šálky kryštálového cukru s takým množstvom vody, aby vznikla hustá hmota. Túto hustú zmes nasieme na škvrny a dobre votrieme priamo do vlákien. Necháme pôsobiť 30 minút. Potom tak ako je vložíme do práčky a vyperieme ako zvyčajne. Proces prania účinok cukru ešte umocní a keď sa doperie, máte opäť čistučké oblečenie.

Osvieži, odmanstí a prevonia

Kryštálový cukor sa tiež dá perfektne použiť ako osviežovač. Ak máte zájdenú nádobu od kávy či mlynček, skúste do nich nasypať cukor a ten sa o všetko postará. Kryštálový cukor výborne pohlcuje silné pachy od korenín či kávy. Ak ste práve doumývali sporák po príprave obeda a máte mastné ruky , skúste si ich umyť cukrovou vodou a budú opäť krásne čisté.

Zbaví vás mravcov, švábov a lezúcej hávede

Cukor je perfektný v boji proti lezúcim škodcom. pripravte im pascu, ktorej nedokážu odolovať

Cukor a prášok do pečiva

Sladká chuť cukru priťahuje šváby a radi si na ňom pochutia. To však neplatí o prášku do pečiva, ktorý šváby po skonzumovaní zabije. Zmiešajte obe ingrediencie a rozsypte tento prípravok do rohov či na zamorené miesta.

Kyselina boritá a cukor

Zmiešajte jeden diel práškovej kyseliny boritej s jedným dielom cukru, jedným diel múky a trochou vody. Pripravte si cesto a nakrájajte ho na kúsky. Cesto dajte na lokality, kde sa šváby zvyknú zdržiavať. Múka a cukor šváby pritiahnu, ale kyselina boritá ich omámi. Dajte si však pozor na to, aby bola kyselina boritá ďaleko od dosahu detí, pretože je extrémne jedovatá.

Drevo sa bude len-tak lesknúť

Čistiaci prostriedok, vyrobený z piva, do ktorého pridáte lyžicu cukru, je skvelý na ošetrenie nábytku z dubového dreva. Týmto roztokom nábytok umyte a neskôr pretrite a naleštite suchou handrou. Roztok pripravte z jednej čajovej lyžičky cukru na deci piva.

Kvety vo váze budú dlhšie krásne

Cukor udrží rezané kvety dlhšie krásne a čerstvé. Stačí do vody pridať dve lyžice cukru a trochu octu – baktérie nebudú mať šancu!

Odstráni tmavé škvrny

Ako odstrániť nepekné tmavé škvrny na prstoch, lakťoch a kolenách?

Tento domáci recept je veľmi jednoduchý a jeho účinok spočíva v kombinácii silných prírodných surovín. Cukor pôsobí ako exofilačný činiteľ – prírodný peeling, ktorý odstraňuje mŕtve bunky na pokožke. Citrón má bieliaci účinok a spolu s kyselinou glykolovovu z cukru dodáva pokožke výživu. Med je bázou, ktorá spája obe prísady, hydratuje pokožku a pôsobí ako prevencia proti zhnednutiu kože.

Zmiešajte 2 lyžice medu, 1 lyžicu citrónovej šťavy a 1 lyžicu cukru. Rozmiešajte, aplikujte na tmavé miesta a jemne tieto miesta masírujte. Nechajte pôsobiť približne 15 minút a potom umyte vlažnou vodu.

Pri bolesti brucha

Hovorili vám rodičia, že na boľavý žalúdok si treba dať za lyžičku Alpy s cukrom? Z vlastných skúseností môžeme potvrdiť, že to zaberá expresne rýchlo. Alpu kúpite aj v potravinách, rovnako ako cukor. Stačí si dať na malú lyžičku trochu cukru a zaliať ho trochou Alpy. To rýchlo skonzumujte, osvieženie nastane okamžite a úľava by sa mala dostaviť čoskoro.  Ak vás bolesť pochytila doma, nalejte trochu Alpy na vatu či vatový tampón a jemne si ním pretierajte boľavé miesto. Určite sa vám uľaví.

Na popáleniny

Kryštálový cukor vám pomôže ak ste zjedli veľmi korenené jedlo alebo ste si spálili jazyk horúcim čajom alebo kávou. Dajte si na jazyk lyžičku alebo kocku kryštálového cukru a podráždené miesta vás hneď prestanú bolieť.

Pre krásnu pokožku a proti celulitíde

Všetko, čo musíte urobiť je zmiešať tri lyžice cukru s olivovým olejom a luxusný domáci píling je na svete!ä. A čo je najlepšie? Pokožka bude vláčna, vyživená a voňavá. Pokožku po aplikácii nezabudnite dobre opláchnuť.