Nestojí to nič: Jednoduchý trik s mincou pomôže odhaliť veľký problém vo vašej domácnosti!

Naoko môže byť všetko v poriadku, ale vďaka tomuto jednoduchému triku zistíte, že to vôbec nemusí byť pravda!

Keď odchádzame z domu robíme bežné úkony – skontrolujeme zabezpečenie okien a dvier, možno vypneme vodu a dôkladne zavrieme. Myslíte si, že to stačí? Môže sa zdať, že áno, avšak možno by ste mali myslieť aj na ďalšiu nepríjemnosť, ktorá sa môže ľahko stať. Jej následky sú veľmi nepríjemné!

Zistila to úplnou náhodou!

Petra utrpela spolu s ostatnými členmi rodiny nepríjemné žalúdočné ťažkosti. Po dlhom hľadaní príčiny sa zistilo, že za zdravotné problémy môže mraznička. Pýtate sa prečo?

Zmrazený, rozmrazený, zmrazený…

freezer

Až nepríjemné zdravotné ťažkosti odhalili, že ide o poruchu mrazničky, ktorá však nie tak nezvyčajná, ako si možno myslíte. V spotrebiči dochádzalo k výkyvom teplôt, ktoré spôsobili, že háklivé potraviny, ako napríklad mäso sa viackrát dostalo pod bod zmrazenia a následne sa opäť zmrazili. Tento proces môže veľmi ľahko spôsobiť kontamináciu potravín s veľmi nepríjemnými zdravotnými následkami. práve kontaminované mäso bolo v tomto prípade pôvodcom zdravotných problémov. Nemusí však nutne ísť len o poruchu spotrebiča, predstavte si napríklad, že počas vašej neprítomnosti vypadne v byte na dlhšiu dobu elektrina. Ak nenájde na podlahe kaluž vody, ako tento výpadok odhalíte?

14572392_1295761810437025_2048996106003452108_n

Jednoduchý trik pomôže predísť ťažkostiam

Stačí vám pohár s vodou a obyčajná minca. Nechajte vodu v pohári zmraziť a potom na ľad položte mincu a opäť vložte do mrazničky. Ak odchádzate na dlhšiu domu z bytu, alebo jednoducho chcete otestovať kondíciu spotrebiča, je to ideálny spôsob. Ak bude minca po vašom návrate pod ľadovou plochou je to znamenie, že v mrazničke narástla a opäť klesla teplota. Ak bude minca celkom na dne je zrejmé, že tekutina sa celkom rozmrazila a opäť zamrzla. Také jednoduché a môže vám to učetriť množstvo starostí!

...

Otestujte ju!

Tento trik je vynikajúci aj v prípade, že pod mrazničkou z času na čas nájdete malú kaluž vody, alebo sa vaša mrazená zelenina mení na jednoliatu hrudkovitú masu. Tento test vám odhalí ako spoľahlivo mraznička pracuje. Len vtedy, ak minca leží na svojom meiste bez zmeny si môžete byť na 100 % istí, že mraznička pracuje správne.