Nestihli ste si umyť vlasy? Stačí urobiť túto vec a hneď budú vyzerať ako čerstvo umyté!

Občas sa stane, že si jednoducho nestihneme umyť vlasy a teraz musíme riešiť problém, ako tento neslávny stav, čo najlepšie zamaskovať. Nie je to žiaden problém, s týmito trikmi budú o pár minút vyzerať opäť ako čerstvo umyté.

Občas sa stane, že si jednoducho nestihneme umyť vlasy a teraz musíme riešiť problém, ako tento neslávny stav, čo najlepšie zamaskovať. Nie je to žiaden problém, s týmito trikmi budú o pár minút vyzerať opäť ako čerstvo umyté.

Trik s lakom na vlasy

 

Zamaskuje mastné vlasy. Ak ste si nestihli umyť vlasy a nemáte poruke suchý šampón, pomôže vám lak na vlasy. Nastriekajte ho na korienky vlasov a zľahka vmasírujte. Potom stačí nechať uschnúť a vlasy vykefovať. Lak vsiakne prebytočný olej z vlasových vlákien a vlasy tak budú pôsobiť ako čerstvo umyté.

Nemáte poruke suchý šampón, nahradí ho detský púder!

7107460-talco4-1475859036-650-ade784e34f-1476194176

Detský púder je ideálny ako suchý šampón. Stačí ho nasypať na hlavu a jemne vmasírovať do vlasov. Potom vezmite hrebeň a prechádzajte od korienkov až ku končekom vlasov. Púder skvele odstraňuje mastnotu a spôsobí, že vaše vlasy budú vyzerať ako čerstvo umyté. Navyše púder má príjemnú vôňu a dodá vlasom objem a ľahkosť. Suchý šampón z detského púdru je najlepší pre blond vlasy a v prípade, že máte tmavšie odtiene, môžete vyskúšať pridať trochu kakaa. Je to skvelá alternatíva pre rýchlo sa mastiace vlasy, vďaka ktorej si vlasy nemusíte umývať každý deň.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vyskúšajte fén

Vyfúkajte si vlasy fénom a upravte ako zvyčajne. Vzduch z fénu pomôže odstrániť stopy mastných vlasov a vy tak budete vyzerať skvele.

Zázrak menom „tupírovanie“

Ak chcete skutočne dokonale zakryť mastné vlasy a nemáte poruke suchý šampón ani lak na vlasy, vyskúšajte tento trik – vlasy si jednoducho natupírujte. Zodvihnite prameň a pri korienkoch natupírujte. Vlasy získajú eprfektný objem a nikto si ani len nepomyslí, že si ich ráno nestihli umyť.

Rýchle maskovanie

Strategicky umiestnená spona

Zakryte cestičku, vlasy jednoducho zatočte a zopnite na boku. Tento trik vám pomôže zamaskovať mastné vlasy a zároveň máte skvelý účes na bežný deň. Navyše, takýto tip účesu drží na mastnejších vlasoch omnoho lepšie, ako na čerstvo umytých.

Čelenka

Aj taká čelenka dokáže skvele poslúžiť.

zdroj: sheknows, redakcia