Nestihli ste si umyť vlasy? Stačí urobiť túto vec a hneď budú vyzerať ako čerstvo umyté!

159

Občas sa stane, že si jednoducho nestihneme umyť vlasy a teraz musíme riešiť problém, ako tento neslávny stav, čo najlepšie zamaskovať. Nie je to žiaden problém, s týmito trikmi budú o pár minút vyzerať opäť ako čerstvo umyté.

Trik s lakom na vlasy

 

Zamaskuje mastné vlasy. Ak ste si nestihli umyť vlasy a nemáte poruke suchý šampón, pomôže vám lak na vlasy. Nastriekajte ho na korienky vlasov a zľahka vmasírujte. Potom stačí nechať uschnúť a vlasy vykefovať. Lak vsiakne prebytočný olej z vlasových vlákien a vlasy tak budú pôsobiť ako čerstvo umyté.

Nemáte poruke suchý šampón, nahradí ho detský púder!

7107460-talco4-1475859036-650-ade784e34f-1476194176

Detský púder je ideálny ako suchý šampón. Stačí ho nasypať na hlavu a jemne vmasírovať do vlasov. Potom vezmite hrebeň a prechádzajte od korienkov až ku končekom vlasov. Púder skvele odstraňuje mastnotu a spôsobí, že vaše vlasy budú vyzerať ako čerstvo umyté. Navyše púder má príjemnú vôňu a dodá vlasom objem a ľahkosť. Suchý šampón z detského púdru je najlepší pre blond vlasy a v prípade, že máte tmavšie odtiene, môžete vyskúšať pridať trochu kakaa. Je to skvelá alternatíva pre rýchlo sa mastiace vlasy, vďaka ktorej si vlasy nemusíte umývať každý deň.

Vyskúšajte fén

Vyfúkajte si vlasy fénom a upravte ako zvyčajne. Vzduch z fénu pomôže odstrániť stopy mastných vlasov a vy tak budete vyzerať skvele.

Zázrak menom „tupírovanie“

Ak chcete skutočne dokonale zakryť mastné vlasy a nemáte poruke suchý šampón ani lak na vlasy, vyskúšajte tento trik – vlasy si jednoducho natupírujte. Zodvihnite prameň a pri korienkoch natupírujte. Vlasy získajú eprfektný objem a nikto si ani len nepomyslí, že si ich ráno nestihli umyť.

Rýchle maskovanie

Strategicky umiestnená spona

Zakryte cestičku, vlasy jednoducho zatočte a zopnite na boku. Tento trik vám pomôže zamaskovať mastné vlasy a zároveň máte skvelý účes na bežný deň. Navyše, takýto tip účesu drží na mastnejších vlasoch omnoho lepšie, ako na čerstvo umytých.

Čelenka

Aj taká čelenka dokáže skvele poslúžiť.

zdroj: sheknows, redakcia

Témy:


Pridajte svoj komentár