Nestíhate narýchlo vyprať rifle? Výrobca prestížnej značky poradil núdzový trik, ktorý funguje dokonale!

Ak sa dostanete do situácie, že nestíhate narýchlo oprať svoje obľúbené rifle, prípadne máte pokazenú práčku, tento trik vám v núdzovej situácii pomôže.

Ak sa dostanete do situácie, že nestíhate narýchlo oprať svoje obľúbené rifle, prípadne máte pokazenú práčku, tento trik vám v núdzovej situácii pomôže. Navyše, poradil ho samotný CEO firmy Levi’s, ktorú poznáme ako kráľa jeansového priemyslu.

Je to jednoduché, šup s nimi do mrazničky!

Myslíte si, že ide o zlý vtip? práve naopak, kontakt s mrazom likviduje baktérie a biologické čiastočky, ktoré sa stávajú živnou pôdou pre zápach a ďalšie množenie batérií. Riaditeľ Levi’s Chip Berghz však ide ešte ďalej, tvrdí, že mráz je pre údržbu jeansov vhodnejší ako pranie, pretože má rovnakú funkciu ako proces prania – očisťuje, osviežuje a zároveň jeansy nejako nepoškodí – nevyťahajú sa nevyblednú. Rifle by v mraze mali pobudnúť aspoň 8 hodín (cez noc).

My však predsa len odporúčame, aby ste tento trik používali len ako núdzové riešenie a vaše obľúbené rifle predsa len udržiavali praním (ak sa obávate prania v práčke, najbezpečnejšie je pranie v ruke). Poradíme, ako to robiť tak, aby ste ich čo najmenej poškodili.

Ako prať rifle?

Riaďte sa všeobecnými odporúčaniami na štítku, odporúčajú sa však teploty menej ako 40 stupňov a šetrný program.

Namiesto klasických práškov na pranie používajte tekuté pracie prostriedky, ktoré sú šetrnejšie.

Neperte v preplnenom bubne. Rifle sa dobre vyperú len vtedy, keď majú v bubne dostatok priestoru.

Nepoužívajte aviváž z obchodu. Ak chcete aby prádlo voňalo, odporúčame vám vyrobiť si vlastnú šetrnú a nepomerne lacnejšiu aviváž.

Do práčky vložte rifle obrátené naopak a po dopraní ich poriadne vytraste a zaveste rovno.

foto: reprofoto wikihow

text: redakcia

Dnes najobľúbenejšie