Neskutočne lahodný a nadýchaný koláč s marmeládou: Zvládne ho pripraviť aj v zhone!

Skvele sa hodí ku popoludňajšej kávičke, aj na sviatočný stôl.

Nejde o obyčajný rýchly koláčik, ktorých určite poznáte neúrekom. Ide v podstate o dva koláče v jednom, ktorý však pripravíte aj vtedy, keď nemáte čas nazvyš. Za úžasnú chuť môže kombinácia mäkučkého a nadýchaného cesta s marmeládou, alebo džemom. Skvele sa hodí ku popoludňajšej kávičke, aj na sviatočný stôl.

Potrebujeme:

3 vajcia

200 ml mlieka

90 ml rastlinného oleja

400 g hladkej múky

200 g kryštálového cukru

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1,5-2 lyžičky prášku do pečiva

½ lyžičky soli

1 – ½ šálky hustého džemu alebo marmelády

Postup:

Vychladené vajcia ušľaháme so soľou do nadýchanej peny. Postupne, za stáleho miešania pridávame cukor, olej a mlieko. Nakoniec do cesta vmiešame múku spolu s práškom do pečiva a vymiešame hladké cesto bez hrudiek. Cesto by malo mať konzistenciu ako hustá kyslá smotana. Ak sa vám cesto zdá príliš tekuté, pridajte ešte trochu múky.

Pripravíme si plech na pečenie, ktorý vyložíme papierom na pečenie. Papier na pečenie potrieme olejom a posypeme trochou múky. Na plech navrstvíme polovicu cesta rovnomerne po celkom povrchu plechu. Na cesto pomocou lyžice navrstvíme marmeládu a následne prikryjeme druhou polovicou cesta.

Koláč vložíme do rúry vyhriatej na 180 stupňov. Po niekoľkých minútach (cca 3-5 minút) znížime teplotu rúry na 160 stupňov a pečieme 40-45 minút.

Pripravený koláč posypeme práškovým cukrom a krájame až keď koláč vychladne.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: takprosto