Neskutočne chutné obrátené rezne v horčicovej omáčke: Hody pre celú rodinu z jedného plechu!

Moje obľúbené jedlo – obrátené rezne v horčicovej omáčke. Obedík ako lusk!

Moje obľúbené jedlo – obrátené rezne v horčicovej omáčke. Obedík ako lusk!

Potrebujeme:

1 kg bravčových rezňov

Strúhanka

4 vajcia na obaľovanie

Soľ, čierne korenie

Olej na vyprážanie

...

Omáčka:

1 lyžicu masla

1 lyžičku vegety

Soľ, čierne korenie podľa chuti

2 lyžice plnotučnej horčice

1 lyžicu kečupu

1 šálku vody

Postup:

Mäso si naklepeme, osolíme a okoreníme. Do pevného plastového vrecka nasypeme strúhanku a vložíme jeden plátok mäsa. Vrecko zavrieme a jednoducho opäť vyklepeme tĺčikom na mäso (docielime tak, že strúhanka bude perfeknte držať na mäsku). Hovoríme tomu vklepávať strúhanku do rezňov.

Keď máme obalené všetko mäso, na panvici si zahrejeme olej a rezne, jeden po druhom obalíme v rozšľahanom vajíčku a hneď ukladáme na rozpálenú panvicu. Sprudka opražíme z oboch strán dozlatista a hneď ukladáme na pekáč vymastený olejom. Nevadí, ak je mäsko ešte nie celkom hotové, v rúre sa  perfektne dopečie.

V kastróliku roztopíme maslo, ochutíme vegetou, soľou, korením a pridáme aj horčicu s kečupom. Keď zmes začne vrieť, pridáme vodu, rozmiešame a necháme prevariť. Omáčku nalejeme na rezne, prikryjeme alobalom, vložíme do vyhriatej rúry a prvých 5 minút pečieme na najvyššom stupni (220-350 stupňov) a potom znížime teplotu na 180 stupňov a pečieme ešte asi 25 minút. Potom alobal zložíme a asi 5-7 minút necháme zapiecť.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Janka D.