Nepatrí len do kuchyne: Toto dokáže škorica, ak ju nasypete do črepníka!

Škorica – korenina užitočná najmä pre zdravie! Urýchľuje látkovú výmenu, má antiseptický účinok a navyše vynikajúco vonia. To všetko sú známe fakty, málokto však tuší, že škorica je aj vynikajúcim hnojivom a stimulátorom rastu.

Škorica – korenina užitočná najmä pre zdravie! Urýchľuje látkovú výmenu, má antiseptický účinok a navyše vynikajúco vonia. To všetko sú známe fakty, málokto však tuší, že škorica je aj vynikajúcim hnojivom a stimulátorom rastu.

Aká užitočná vie byť škorica

cinnamon

Ak ste pri presádzaní rastlín nechtiac poškodili korene, prisypte do pôdy trochu tejto voňavej koreniny. Škorica má totiž dezinfekčné účinky a rastline pomôže prispôsobiť sa novému prostrediu a dobre sa zakoreniť. Skúsení záhradkári navyše škoricou posypujú aj samotné rastliny, čo by malo zabezpečiť rýchly rast.

99fc845e1efd01baf00177762dee7e7a

Pri rozmnožovaní rastlín môžete škoricu použiť namiesto stimulátora zakoreňovania. Ochráni odrezok pred infekciami, hubovitými ochoreniami a pomôže odrezku rastliny rýchlejšie zakoreniť.

he-sprinkles-cinnamon-all-over-his-garden

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Škorica vám tiež poslúži ako prirodzená ochrana sadeníc. Keď ich vložíte do pôdy, poprášte ju mletou škoricou. Okrem prevencie pred chorobami, odplašíte aj mravce, vošky, komáre a mušky, ktoré v pôde radi kladú svoje larvy.

Sadenice ale dospelé rastliny ochráni škorica aj pred nepríjemnými účinkami plesne, ktorú môžeme pozorovať ako biely povlak na povrchu pôdy. Výskytu plesní sa vyvarujete, ak pôdu tak ako v predchádzajúcom prípade poprášite trochou škorice.

mystery-houseplant

Ak sa vám pri manipulácii s rastlinkou nedopatrením podarilo poškodiť ju, poznáme jednoduchý spôsob ako urýchliť hojenie rany. Poškodené miesto posypte trochou škorice. Zabránite tak, aby sa rastlina cez poškodené miesto nakazila infekciou, plesňou, alebo aby na nej parazitovali škodcovia. Navyše, urýchlite tak revitalizáciu poškodeného miesta.

jade_plant_bcd9b0d885ff6f67126fce2405cf9aa8-today-inline-large

Ako sme uviedli už skôr, škorica je tiež vynikajúcou ochranou proti škodcom ako sú mravce a spoľahlivo odplaší aj hlodavce. Stačí 1 lyžička škorice do pôdy a rastlinka navyše prispeje aj k ochrane pred komármi. To všetko vďaka intenzívnej vôni, ktorá sa škodcom a hmyzu nepáči.

Ako je známe, vôňa škorice stimuluje aj mozog, takže rastliny s touto “škoricovou kúrou” pomôžu aj vám. Ak budete žiť v spoločnom prostredí s takýmito rastlinami, pravdepodobne sa budete cítiť oveľa aktívnejší počas celého dňa.

Povedzte o týchto skvelých výhodách aj svojim priateľom – určite ocenia, ak tento článok budete zdieľať na Facebooku.