Neničte si vlasy žehličkou: Stačí, ak do šampónu pridáte túto prísadu a budú perfektne rovné!

Rovné a hladké vlasy sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Avšak tradičné metódy vyrovnávania vlasov spôsobujú ich poškodenie a rozštiepenie končekov vlasov. Nehovoriac o tom, že tieto riešenia sú často drahé. Viete však o tom, že nádherné rovné vlasy si môžete zabezpečiť sami vo vašej sprche a bez akýchkoľvek škôd na vlasoch? Navyše prísadu, ktorú na to potrebujete, máte pravdepodobne doma.

Nepodstupujte drahé procedúry, väčšina z nich prichádza s nechcenými vedľajšími účinkami. Namiesto toho vyskúšajte prirodzený prístup, ktorý vyživuje a vyrovnáva. Poďme sa pozrieť na niektoré možnosti vyrovnávania vlasov, ktoré môžete vyskúšať už dnes!

1. Kokosové mlieko

Kokosové mlieko nielen dokáže narovnať vlasy, ale jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú znížiť pravdepodobnosť infekcie pokožky hlavy. Šťavu z kokosu by ste mali extrahovať priamo z orecha a aplikovať na vlasy asi desať minút pred opláchnutím.

2. Pivo

Ak chcete udržať vlasy rovné, použite pivo. Pivo je bohaté na vitamíny a antioxidanty, ktoré udržujú vlasy silné a elegantné. Pivo môžete použiť po šampónovaní a pred opláchnutím vodou.

3. Aloe Vera

Aloe Vera má enzýmy, ktoré podporujú zdravý rast. A navyše, gél z aloe vera dokáže hydratovať vlasy a vyrovnávať ich. Gél z aloe vera nechajte pôsobiť 30 minút a potom ich opláchnite.

4. Mlieko a med

Zmiešajte asi 2,5 dcl mlieka s jednou lyžicou (15 ml) medu a naneste ich na vlasy. Vitamíny z mlieka spolu s čistiacimi vlastnosťami medu pomáhajú udržiavať vlasy rovné a lesklé.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

5. Ricínový olej

Ricínový olej dokáže udržiavať vlasy rovné, pretože hydratuje od pokožky hlavy až po koreň vlasu. Naneste na vlasy ricínový olej, nechajte ho niekoľko minút pôsobiť a opláchnite. Dávajte si pozor, aby ste na pokožku neaplikovali príliš veľa oleja, pretože vaše vlasy budú mastné.

6. Banán

Banány sú bohaté na minerály, ktoré podporujú zdravie vlasov. Rozmiešajte dva zrelé banány a vytvoriť masku na vlasy. Konečným výsledkom budú hydratované vlasy, ktoré sú rovné a lesklé. Aký skvelý spôsob použitia prezretých banánov! ;)

7. Zeler

Zeler môže fungovať ako prirodzený vyrovnávač a stimulant rastu vlasov. Namočte zelerové listy do vody a nechajte niekoľko hodín odstáť. Vodu potom použite ako sprej na vlasy.

8. Jablčný ocot

Jablčný ocot je prospešný pre vaše vlasy, pretože obnovuje prirodzenú úroveň pH a zlepšuje celkový vzhľad vlasov. Keď sú vaše vlasy zdravé, je menej pravdepodobné, že sa vysušia a polámu sa. Zmiešajte dve polievkové lyžice (20 ml) jablčného octu s jedným pohárom (cca 2,5 dcl) vody a aplikujte zmes na vlasy po šampónovaní. Nechajte zmes na vlasoch vyschnúť.