Nenechajte si bzučať okolo uší: Tú prísadu používali proti muchám naše babičky a ak ju trochu vylepšíte, bude ešte silnešia!

Nedajte si muchami pokaziť leto. Použite na ne zbraň, ktorú skutočne neznášajú!

S muchami má problém asi každý. Nejde len o to, že ich bzučanie je príjemné a najmä v skorých ranných hodinách nám vie poriadne znepríjemniť deň. Druhým – ešte dôležitejším dôvodom, prečo si ich držať ďalej od tela je kontaminácia potravín, predovšetkým mäsa. Chemické postreky proti muchám v bytoch patria medzi najagresívnejšie chemikálie pre naše zdravie. Dokonca, mnohí odborníci varujú, že samotné muchy nie sú také nebezpečné ako chémia v týchto prostriedkoch. Našli preto pre vás starý recept, ako odplašiť muchy tým, že im dáte jednoducho to, čo nemôžu vystáť!

Klinčekový postrek používali už naše babičky

Klinček je skvelý aj proti moliam a muchy ho tiež nenávidia. 15 kúskov klinčekov zalejeme vodou a necháme lúhovať. Misky s takouto vodou položíme k oknám a dverám – tam, kde muchy vstupujú do našich domovov (klinčeky musia byť stále ponorené). Okrem toho použite aj postrek – klinčeky necháme vylúhovať v alkohole, prelejeme do fľaše s rozprašovačom a nastriekame okolo okien a dverí.

Voňavý domov a pokoj s muchami

Vyrobte si účinný postrek do interiéru s krásnou vôňou. Stačí vám 1 citrón, 1 lyžičku alpy, kvapku olivového oleja, zväzok levandule a 10 klinčekov. Do 300 ml vody dajte nakrájaný citrón, klinčeky a varte asi 5 minút. Potom pridajte levanduľu, olej, alpu a nechajte vychladnúť. Potom jednoducho prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte do interiéru.

Babička ďalej radí:

Výborným odpudzovačom je aj ocot. Pridajte ho trochu do vody na umývanie okien a zvonku okná touto zmesou dobre umyte. Muchy vôňu octu neznášajú. Trochu octu tiež nalejte na dno pohárov, prikryte fóliou a urobte pár otvor. Rozmiesite na parapety okien a muchy majú jasnú bariéru, kam nemajú vstupovať.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Overené je aj spojenie klinčeka a octu. Naplňte rozprašovač octom a vodou v pomere 1:1. Pridajte 20 kvapiek klinčekového esenciálneho oleja, pretrepte, rozprášte a máte pokoj.