Nemíňajte peniaze na drahé osviežovače vzduchu: Vyrobte si vlastný z 2 ingrediencií!

Osviežovač vzduchu nemusíte kupovať v obchode. Takto jednoducho si ho vyrobíte doma. Je to rýchle, jednoduché a predovšetkým bez zdraviu škodlivých chemikálií.

Osviežovače vzduchu z obchodu nepatria medzi najlacnejšie produkty. A hoci dokážu domov naplniť príjemnou vôňou, obsahujú aj množstvo chemikálií, ktoré nášmu zdraviu určite neprospievajú. Aj preto vám prinášame skvelý tip, ako si zhotoviť lacný domáci osviežovač vzduchu, ktorý bude vždy voňať tak, ako to máte radi. Všetko, čo potrebujete, sú dve prísady, ktoré možno máte práve teraz doma. Pozrite si dva jednoduché a overené postupy!

1. spôsob

Potrebujeme:

Jedlú sódu

10 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja

Postup:

Do prázdnej nádoby od sviečky nasypeme jedlú sódu a pridáme esenciálny olej. Premiešame pomocou vidličky alebo špáradla a do stredu vložíme čajovú sviečku. Potom stačí sviečku zapáliť a užívať si krásnu vôňu.

2. spôsob

Potrebujeme:

Jedlú sódu

10 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Do veka od uzatvárateľného skleneného pohára urobíme pomocou skrutkovača a kladiva niekoľko otvorov. Do vnútra pohára opäť nasypeme jedlú sódu, pridáme esenciálny olej a premiešame. Potom pohár uzavrieme a uložíme na ľubovoľné miesto v byte.