Nedarí vašim izbovým rastlinkám? Dajte im tento zázračný životabudič, po ktorom budú opäť krásne!

Ak vám vaše rastlinky doslova chradnú pred očami a vy neviete, kde je problém, kedže sa o ne staráte ako zvyčajne, možno ich trápi nedostatok živín.

Ak vám vaše rastlinky doslova chradnú pred očami a vy neviete, kde je problém, kedže sa o ne staráte ako zvyčajne, možno ich trápi nedostatok živín. Ten totiž pre ne potrebný rovnako ako pre nás ľudí. Nemusíte však hneď utekať do záhradkárstva, to najlepšie prírodné hnojivo máte totiž celý doma. Ide o zvyšky potravín, ktoré bežne vyhadzujeme do koša. Pre naše rastlinky sú však zdrojom veľmi cenných živín. Navyše, ide o 100% prírodné hnojivo, ktoré je šetrné nielen k rastlinke ale aj k životnému prostrediu. Navyše, ide o skvelý tip, ako zužitkovať odpad a ušetriť tak peniaze, ktoré by ste inak minuli na kúpu hnojiva, alebo možno aj nových rastlín. Do pôdy rastlín pridajte 1 lyžicu prírodného hnojiva.

Potrebujeme:

Banánové šupky

Kávovú usadeninu

Škrupinky z vajce

Postup:

Všetky tri suroviny vložíme do mixéra a rozmixujeme (najskôr rozmixujeme kávovú usadeninu s banánovými šupkami a potom pridáme škrupinky z vajec).

Postup výroby si môžete pozrieť v nasledovnom videu:

...