Toto by si mal prečítať každý, kto nemôže schudnúť: 9 jasných znakov, že sa vám nedarí zhodiť kvôli hormonálnemu problému!

Hormonálna rovnováha je pre naše zdravie veľmi dôležitá. Práve hormóny sú tie, ktoré ovplyvňujú procesy rastu a vývoja, telesnú teplotu, degradáciu postavy, či spĺňajú funkciu sexuality. Najnovšie, však môžu vyriešiť aj otázku chudnutia.

9 známok toho, že sa vám nedarí schudnúť, kvôli hormonálnej nerovnováhe

1. Konštantný prírastok hmotnosti

To, že bojujete s nadváhou nemusí hneď znamenať, že váš životný štýl je nesprávny. Nadváha môže byť spôsobená aj stresovým hormónom, ktorý ovplyvňuje funkciu obličiek. V extrémnych prípadoch môže viesť nadváha až k smrti. Nadváha spôsobuje zvýšenú hladinu kortizolu, čo taktiež zvyšuje hladinu inzulínu, ktorý ovplyvňuje hladinu cukru v celom tele.

2. Vypadávanie vlasov

Jednou z hlavných príčin vypadávania vlasov je nedostatok testosterónu. Napriek tomu, že ženy majú len veľmi nízku hladinu testosterónu,jej narušenie môže stačiť na to, aby ste mali problém zbaviť sa nadbytočných kíl.

3. Nadmerné potenie

Nadmerné potenie taktiež súvisí s hormonálnou nerovnováhou. Tí, ktorí často pociťujú návaly horúčavy a väčšinu noci sa potia, si môžu byť istí, že hladina ich hormónov nie je vyvážená. Tieto problémy zaručene zabraňujú úbytku hmotnosti.

Mid section view of a woman measuring her waist with a tape measure

4. Pocit únavy

K hormonálnej únave dochádza najmä vtedy, keď mávate nepokojný spánok. Ak je telo v neustálom strese znamená to, že hormonálna rovnováha je prevrátená, čo ovplyvňuje aj metabolické procesy.

...

5. Neutíchajúca chuť na sladké

Nadmerná túžba po cukre môže byť spôsobená nesprávnym fungovaním štítnej žľazy a preťažením nadobličiek. Oba prípady vedú k obezite a k nadváhe.

6. Zlá nálada

Ľudia trpiaci depresiou mávajú často pocity úzkosti a teda je menej pravdepodobné, že sa im podarí schudnúť. Depresia a zlá nálada spôsobujú hormonálne poruchy v tele.

7. Nespavosť, prerušený spánok

Telo potrebuje dostatok spánku. V čase spánku sa telo regeneruje. Ak mávate poruchy spánku je dosť možné, že za to môžu hormóny.


8. Slabé libido

Zlá hladina hormónov môže viesť k zníženiu sexuálnej túžby.

9. Problémy s trávením

Pokiaľ ide o spracovávané tuky, je nevyhnutné, aby trávenie fungovalo tak, ako má. Ak na sebe pozorujete problémy s trávením, usilujte sa o vyrovnanie hladiny hormónov.