Nedá sa vám zaspať? Tento jednoduchý trik vám pomôže zaspať behom chvíľky!

Problémy so spánkom nám dokážu veľmi skomplikovať život. Poradíme vám jednoduchú metódu, ktorá vám pomôže zaspať v rekordne krátkom čase.

Problémy so spánkom nám dokážu veľmi skomplikovať život. Je známym faktom, že na zdravý a plnohodnotný odpočinok potrebujeme 7-8 hodín nepretržitého spánku. Neschopnosť zaspať aj napriek únave sa ukazuje ako veľmi vážny problém, ktorí trápi takmer všetky vekové kategórie. Poradíme vám jednoduchú metódu, ktorá vám pomôže zaspať v rekordne krátkom čase.

Jednou z najčastejších príčin nespavosti je zvýšené napätie a stres. Ak je to aj váš prípad, potom si jednoducho potrebujete pred spaním „vyčistiť hlavu“ a zbaviť sa všetkých nepríjemných myšlienok. A na to slúži jeden cvik, ktorý vám zaručene pomôže a uspí vás už do jednej minúty.

Autorom unikátnej metódy 4-7-8, ako sa cvik nazýva, je expert na poruchy spánku Andrew Weil. Podľa jeho slov vám toto jednoduché dychové cvičenie pomôže nie len okamžite zaspať, ale keď ho budete opakovať dvakrát denne po dobu dvoch mesiacov, zmierni celkový stres a zbaví vás nespavosti.

Čo preto treba urobiť?

  1. Jazyk položíme na mäkké tkanivo nad prednými zubami. Je potrebné, aby sme jazyk držali v tejto polohe počas celej metódy.
  2. Vydýchneme všetok vzduch z úst.
  3. Ústa máme zatvorené, pomaly sa nadychujeme a počítame pri tom do 4.
  4. Na 7 sekúnd zadržíme dych.
  5. Pomaly vydychujeme a zároveň počítame do 8.
  6. Cvičenie opakujeme dohromady 4x.

Správne dýchanie je kľúčom k uvoľneniu. Nervózni a preťažení ľudia dýchajú obvykle rýchlejšie a plytko, a preto sa uvoľniť nevedia. Pomalšie dýchanie však dokáže upokojiť srdce aj myseľ, vďaka čomu potom dokážeme lepšie zaspať. A preto je podľa doktora Weila metóda 4-7-8 taká účinná. Pozrite si video, v ktorom metódu 4-7-8 názorne predvádza doktor Weil.

Vyskúšajte toto cvičenie aj vy a presvedčte sa, či naozaj funguje. O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť v komentároch! :-)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.