plny-hrniec_transparent_negativ.png

Nechutí vám obyčajná voda z vodovodu? 5 tipov, ako ju ochutiť bez cukru!

Vyskúšajte osviežujúce domáce nápoje, ktoré sú príjemne sladké aj bez pridaného cukru. Tajomstvo spočíva v správnej kombinácií ovocia a byliniek. Oplatí sa vyskúšať.

V lete idú sladené limonády doslova na dračku. Vieme však, že umelé sladidlá, farbivá a konzervanty, ktoré tieto nápoje obsahujú, nie sú pre naše zdravie tým najlepším riešením. Ak je by ste však predsa len chceli niečo chutnejšie, ako je čistá voda z vodovodu, máme pre vás skvelý tip. Pripravte si osviežujúce domáce nápoje, ktoré sú príjemne sladké aj bez pridaného cukru. Tajomstvo spočíva v správnej kombinácií ovocia a byliniek. Oplatí sa vyskúšať.

Uhorková voda s červeným ovocím

FNK_Infused-Water-Cucumber-Strawberry_s4x3.jpg.rend.sni18col

Uhorková voda je sama o sebe veľmi zdravá. Napokon uhorka obsahuje množstvo vitamínov a živín, ktoré prospievajú nášmu telu a horúcich dňoch zlepšujú termoregalúciu organizmu. Uhorka pridaná do vody však nemá žiadnu chuť a preto je potrebné skombinovať ju so sladkým červeným ovocím (ideálne červeným melónom, jahodami, alebo malinami).

Ako na to?

Do džbánu s vodou pridáme 200 g jahôd prekrojených na polovice (alebo melónu nakrájaného na kocky) a ½ šalátovej uhorky umytej a nakrájanej na plátky. Pridáme hrsť umytých lístkov čerstvej mäty (voliteľné) a vložíme do chladničky. Necháme lúhovať aspoň 1-2 hodiny, aby prísady uvoľnili všetky chute.

Pomarančovo-malinová voda

FNK_Infused-Water-Raspberry-Orange_s4x3.jpg.rend.sni18col

Pomaranč a maliny dodávajú vode jedničnenú sladko-kyselkavú príchuť. Táto voda vás nielen osvieži, ale ak si ju dáte po obede, pomôže vám aj s trávením. Nezabudnite použitý pomaranč dobre umyť, keďže sa používa aj s kôrou.

Ako na to?

Do prázdneho džbánu vložíme 350 g malín, ktoré trochu popučíme varechou. Pridáme pomaranč nakrájaný na plátky a zalejeme vodou. Vodu necháme vychladiť v chladničke a potom prepasírujeme cez sitko. Podávame s kockami ľadu.

Citrónovo-mätová voda

Morning-Lemon-Mint-Detox-Water

Ak ráno obľubujete citrónovú vodu, vyrobte si z nej perfektný letný drink, ktorý vás ráno naštartuje lepšie ako káva. Okrem rána si ju však pokojne môžete dopriať aj kedykoľvek inokedy počas dňa.

Ako na to?

Do prázdneho džbánu vložíme hrsť umytých lístkov mäty a popučíme rúčkou varešky. Pridáme šťavu z dvoch citrónov a zalejeme vodou. Túto limonádu môžete piť okamžite, alebo vložiť do chladničky a podávať počas dňa. Môžeme podávať s plátkami čerstvého citrónu.

Melónová voda s rozmarínom

watermelon

Táto limonáda chutí ako samotné slnečné leto. Ak používate rozmarín len do slaných pokrmov, rozhodne ho vyskúšajte ako prísadu do letných limonád, obzvlášť v kombinácií s melónom. Rozmarín podčiarkuje sladkosť tohto ovocia a dodáva mu neodolateľnú vôňu. Ideálne na letnú párty pri bazéne.

Ako na to?

Do prázdneho džbánu vložíme 1 šálky nakrájaného melónu a 1 vetvičku čerstvého rozmarínu. Popučíme, zalejeme vodou a necháme chvíľu odležať v chladničke. Potom precedíme a podávame s kockami ľadu.

Černicová voda so šalviou

tumblr_lqezmfGLMk1qba3et

Rastie vám v záhrade šalvia? Táto super-zdravá bylinka je vynikajúca nielen na prípravu čaju, ale aj do letnej limonády. Vyskúšajte jej spojenie s černicami a rozhodne si ju zamilujete. Ak nemáte čerstvé ovocie, pokojne môžete použiť aj zmrazené černice.

Ako na to?

Do prázdneho džbánu vložíme 4-5 lístkov šalvie a popučíme. Ak používame čerstvé černice, stačí ak ich prekrojíme na polovice, zmrazené popučíme na drť. Necháme odležať v chladničke a scedíme. Podávame s ľadom.

Najlepšie recepty na dnes