Našli ste vo svojom aute TOTO? Okamžite konajte, chcú vás okradnúť!

Zlodeji áut prišli na nový spôsob, ako sa zmocniť vášho vozidla. Zabráňte im v tom!

V dnešnej dobe má človek, ktorý chce ochrániť svoj majetok pred poškodením či odcudzením, k dispozícii najrôznejšie bezpečnostné systémy. No, bohužiaľ, ani tie ešte stále nie sú natoľko technicky vyspelé, aby zlodejov od krádeží odradili.

Tí totiž prichádzajú so stále vyspelejšími technikami a postupmi a dokážu prekonať akúkoľvek bezpečnostnú ochranu. Aj takzvaní „autičkári“ nedávno objavili nový spôsob, ako ľahko preniknúť do zabezpečeného vozidla a ukradnúť ho. Ich rafinovaný spôsob krádeže však niekto odhalil a upozornil naň na internete.

Aby ste sa aj vy vyhli takémuto nepríjemnému novoročnému prekvapeniu, poradíme vám, ako môžete odcudzeniu svojho auta ľahko zabrániť.

V podstate nemusíte urobiť nič zložité, iba poriadne skontrolovať všetky dvere vozidla. Ak na niektorej kľučke nájdete mincu, znamená to, že vaše auto sa niekto rozhodne chystá ukradnúť.

Zlodeji totiž mince zakladajú do kľučiek zadných dverí, aby si vodič nevšimol. Keď majiteľ auta vystúpi, obvykle vozidlo uzamkne centrálnym zamykaním, no už ho neskontroluje. Minca na jednej z kľučiek ale spôsobí, že dvere ostanú otvorené a zlodej, ktorý si auto odsleduje, sa doň môže následne veľmi ľahko dostať. Takto vás môže pripraviť nie len o všetky veci, ktoré ste si v aute nechali, ale dokonca aj o celé vozidlo.

Buďte teda opatrní a skôr ako svoje auto opustíte, uistite sa, že je starostlivo zamknuté a v kľučke sa vám nevyníma žiadna minca.

Nezabudnite túto cennú radu posunúť aj svojim priateľom a známym a zdieľajte tento článok, aby taktiež vedeli, na čo by si mali dávať pozor!

zdroj: boredomtherapy

Picture of Klaudia Sedláková

Klaudia Sedláková

Budem vám prinášať chutné a hlavne zdravé recepty. :)

Dnes najobľúbenejšie