Našli sme najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť infekcie prínosových dutín. Všetko, čo potrebujete, je tento starý trik

Zápal prínosových dutín, ktorému sa tiež hovorí infekcia prínosových dutín, je zápal sliznice a tkanina v nosových dutinách. Zdravé dutiny sú vyplnené iba vzduchom, infekciu však spôsobujú prítomné baktérie. Medzi najčastejšie príznaky zápalu prínosových dutín sú bolesti hlavy, horúčka, a opuch tváre. Dôvodov môžu byť veľa, ale zvyčajne ide o prechladnutie alebo alergiu.

Existujú dva typy zápalu prínosových dutín: akútne a chronické. V prípade akútneho zápalu liečba trvá asi mesiac. Ale liečba chronického zápalu trvá až 12 týždňov.

Infekcia spôsobuje nielen veľké bolesti, ale aj nepríjemné pocity. Niekedy výkon aj tých najjednoduchších povinností dokáže byť hotovým peklom sprevádzaným častými a hustými hlienmi v nosových dutinách, ktoré bránia voľnému dýchaniu.

V ťažších prípadoch lekári siahajú až po antibiotickej liečbe, avšak tá so sebou prináša (najmä pri dlhodobom užívaní) vedľajšie účinky. Preto je vhodné uvažovať aj o prírodných metódach a prekonzultovať ich s lekárom. Jednu z nich vám prinášame.

Pomôže vám jablčný ocot

Jablčný ocot má veľa využití a jedným z najlepších pomocníkov, pokiaľ ide o problematiku zdravia. Je plný antioxidantov, vitamínov a minerálov, dokonale pomáha telu vyrovnať sa s infekciami. V prípade zápalu prínosových dutín pomáha rozbiť hlien a vyčistiť dýchacie cesty a jeho antibakteriálne vlastnosti zabíjajú baktérie zodpovedné za infekcie. Taktiež podporí imunitu a zabráni opakovanej infekcii.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Uvarte si tento „lektvar“ a vyskúšajte jeho úžasné vlastnosti.

Ingrediencice:

1/2 šálky teplej vody, 1/4 šálky jablčného octu, trocha šťavy z jedného citróna, 1 lyžica medu, 1/2 lyžičky kajenského korenia.

Všetky ingrediencie zmiešajte v pohári a vypite.