3 bobkové listy varím vo vode so škoricou podľa tohoto receptu: Záchrana pre kĺby, vyčistí hrubé črevo a vyplaví tuk!

4110

Ak potrebujete očistiť svoje telo od toxínov, zadržiavanej vody a nahromadeného tuku, tento tip z youtube je pre vás ten pravý. Pôsobí hneď na niekoľkých frontoch, pomáha telu vysporiadať sa s odpadovými látkami a zošíhli vás.

Čo dokáže?

Už naši predkovia vedeli, že bobkový list zlepšuje trávenie. V spojitosti s prípravou strukovín ho Slováci oddávna pridávali do fazuľovej polievky, pretože vedeli, že bude zmierňovať nadúvanie, typické po konzumácii strukovín.

a zároveň vyvoláva upokojujúce stavy.  Má tiež protizápalové a močopudné účinky. Pomáha vyrovnávať hladinu krvného cukru (glukózy). Zlepšuje tiež pamäť a schopnosť duševnej koncentrácie. V podobe oleja pridaného do kúpeľa (vavrínový olej) prospieva stuhnutým svalom a kĺbom, odbúrava stres a únavu.

Zázrak na chudnutie a očistu tela

Odvar (čaj) z bobkových listou v človeku vyvolá pocit ľahkosti aj v prípade, že máte nejaké to kilečko navyše. Okrem toho ingrediencie v nápoji pomáhajú organizovať činnosť tráviaceho systému a očisťujú telo. Jednoducho povedané – ide v podstate o spaľovač tukov a nápoj na osvieženie a revitalizáciu tela, ktorý poznali už v antike. Okrem toho má blahodárny vplyv na tráviaci systém, pomáha kĺbom, pečeni a obličkám a dokáže z tela rýchlo odstrániť nahromadenú vodu.

Potrebujeme  len tri  rastlinné ingrediencie a vodu:

– kvalitný zelený čaj, ideálny je sypaný a nie vo vrecúškach. Môžeme ho nahradiť aj vlastnou čajovou zmesou zo sušenej žihľavy či púpavy.

– 3 bobkové listy (aj keď sa v mnohých receptoch stretnete aj s päťnásobne väčším množstvom, nepreháňajte to. Odvar by vám viac uškodil, ako pomohol).

– jednu – dve celé škorice

– kvalitnú vodu (pod týmto pojmom je myslená voda bez chlóru, ideálne pramenitá, priamo z prírodného zdroja so zachovaním minerálnych zložiek /nikdy nie destilovaná!/)

Postup:

1. 1 polievkovú lyžicu kvalitného zeleného čaju vložte do väčšieho džbánu alebo hrnca a zalejte 8 dcl vriacej vody.

2. Pridajte jeden až dva kusy celej škorice a 3 bobkové listy.

3. Odvar zakryte a nechajte lúhovať 15 minút.

4. Potom preceďte a môžete piť.

Užívanie:

Aby mal čaj skutočne chudnúce účinky, vypite 3 malé šálky denne. Pripravte si nápoj vo väčšom množstve naraz a pite ho postupne. Prvú šálku si dajte ráno na lačný žalúdok, druhú môžete v čase medzi raňajkami a obedom a tretiu večer po poslednom jedle.
Čaj neprisládzajte ani medom! Nikdy ho nepite po dvadsiatej hodine!

Účinky troch ingrediencií, alebo ako to funguje?

Zelený čaj nemá žiadne kalórie a sám o sebe je silným spaľovačom kalórií. Okrem iného jeho pravidelné popíjanie brzdí chuť k jedlu, podporuje spaľovanie tukov v oblasti brucha a spôsobuje zvýšenie spotreby energie.
Škorica podporuje trávenie, zlepšuje funkciu inzulínu a zabraňuje zvýšenému ukladaniu tukov v tele. Okrem ďalších účinkov je aj účinným afrodiziakom a zlepšuje stav pokožky.
Bobkový list: táto nenápadná i keď chuťovo výrazná korenina dokáže oveľa viac, než len ochutiť polievku či omáčku. Dokáže výrazne pomôcť aj pri detoxikácii organizmu a podporuje trávenie.

Uozornenie:

Bezhlavá očista bobkovým listom môže vyvolať vážne zdravotné problémy, dokonca aj životu nebezpečné krvácanie. Bobkovému listu (a najmä odvarom a čajom z neho) sa musia úplne vyhýbať tehotné ženy. Nikdy nepoužívajte dlhšie, ako 7 dní.

Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár