Tento nápoj má v chladničke takmer každý. Netušíte však, aký užitočný vie byť doma, v záhrade aj pre zdravie

Obľúbený nápoj je vhodný aj na niečo iné, ako na konzumáciu. Toto je 10 možností využitia alkoholického nápoja, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli.

Obľúbený nápoj je vhodný aj na niečo iné, ako na konzumáciu. Toto je 10 možností využitia alkoholického nápoja, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli.

Milovníci piva nedajú na tento zlatistý mok dopustiť, treba však priznať, že okrem konzumácie má úžasné účinky aj v iných oblastiach, v ktorých sa dá využiť. Keď sa povie „pivo“, väčšina ľudí si predstaví jeho pitie. Pozrite si 10 iných, menej tradičných, spôsobov, ako pivo využiť napríklad v domácnosti alebo na skrášľovanie. Mohlo by sa zdať, že je ho na to škoda, výsledok vás však s najväčšou pravdepodobnosťou presvedčí o opaku. V konečnom dôsledku to iba dokazuje, prečo by pivo v domácnosti nemalo chýbať. Jeho schopnosti nájdete opísané v nasledovnom zozname.

 

1. Dopomôže k pevnej a hladkej pokožke

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_WlprlNUHFhdXHYg3M0VbrtdgTzQ8N9Jz.jpg

Vďaka obsahu antioxidantov pivo zabraňuje starnutiu kože a pomáha k jej regenerácii a napínaniu, čím sa zmenšuje výraznosť drobných vrások. Môžete si vyskúšať pripraviť domácu tvárovú masku. Zmiešate jednu polievkovú lyžicu piva, vaječný bielok a 3 kvapky mandľového oleja. Potom si zmes môžete nechať 10 minút pôsobiť na pokožke.

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Zregeneruje unavené nohy

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_jbkpGmrjyn8R54huMFdiYYdsfXhcfXio.jpg

Boľavé nohy po náročnom dni si potrebujú odpočinúť. Môžete si ich vyskúšať máčať pár minút v miske so studeným pivom, ktoré ich osvieži.

 

3. Rozžiari váš drevený nábytok

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_YtEvGVF49DM4xTp9pshehkwn8Eqerytg.jpg

Nalejte trochu piva na mäkký kus látky a pretrite ňou povrch dreveného nábytku, ktorý potrebujete oživiť. Dodáte mu tým stratený lesk.

 

4. Vyživuje vlasy a podporuje ich rast

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_eUT8znlUAZOsAszN6xNvt1cyGIawTpRY.jpg

Pivo je bohaté na vitamín B a kremík, čo sú kľúčové ingrediencie pre zdravé vlasy. Dokonca stimulujú ich rast. Stačí ak si nalejete pohár piva na vlasy, vmasírujete ho do pokožky hlavy a necháte ho  minút pôsobiť. Potom ho opláchnite studenou vodou. Vaše vlasy by mali byť zdravšie a žiarivejšie.

 

5. Zlepšuje spánok

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_lkAdA8rUyuaFynAPSziN1eK9lhpJAhGM.jpg

Ak máte problém so zaspávaním, môžete skúsiť oprať obliečku svojho vankúša vo vode s rovnakým množstvom piva. Látka absorbuje arómu chmeľu a vám sa potom podarí zaspávať rýchlejšie. Chmeľ, ktoré je jednou zo zložiek piva, je prírodné sedatívum a je účinným prírodným liekom proti nespavosti.

 

6. Pomáha kovovým predmetom vyzerať lesklejšie

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_yi2lOOHKLSn4wsi87tvSrKEOJbAHMQNa.jpg

Vďaka nízkej hladine kyslosti je pivo užitočné na leštenie kovových predmetov, oceľových hrncov či šperkov. Objekty môžete buď na chvíľu ponoriť do piva alebo vyleštiť látkou, ktorú ste doň namáčali.

 

7. Pomáha udržať chuť mäsa

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_7GwOt9p3RRnJnC77gayJ618ppqIEAlmy.jpg

Pivová marináda vám pomôže vtedy, ak chcete naklepať mäso bez toho, aby sa potom zmenila jeho chuť. Keď mäso necháte deň vopred v chladničke v nádobe podliate pivom, výsledkom bude lahodná chuť mäsa, ktoré si na druhý deň pripravíte.

 

8. Odstraňuje odumreté bunky pokožky

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_1rwsAOlQpZEWipoeFigURoTbuHK5e9i6.jpeg

Zmiešajte za hrsť jahôd s niekoľkými lyžicami piva. Ingrediencie premiešajte, až kým vám nevznikne pasta. Tú si môžete naniesť na tvár a pomocou nej odstrániť z pokožky odumreté bunky a nečistoty. Pomôže takto rozžiariť vašu pleť.

 

9. Pomáha odstrániť hrdzavé skrutky

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_gaowm4W39P7HA3geez0nsTSFkpdq2S28.jpg

Keď potrebujete odstrániť hrdzavé skrutky, s ktorými sa vám nedá pohnúť, siahnite po pive. Kyseliny v ňom vám pomôžu strhnúť hrdzu a ľahšie skrutky odstránite, pretože povolia. Postačí, ak na skutku nalejete pivo a počkáte pár minút.

 

10. Pomáha odpudzovať hmyz

https://cdn.dobrenoviny.sk/images/gallery/0/0/707_mQe5t50uT7tZHPoOb2XjFbTa1CERApzM.jpg

Ak sa potrebujete v pokoji najesť, nalákajte hmyz na pivo. Stačí ak trochu piva nalejete do pohára, ktorý zakryjete alobalom a urobíte v ňom malé dierky. Muchy bude priťahovať vôňa nápoja a vaše jedlo by malo zostať nedotknuté.