Mamička už od leta odkladá tekvicové semienka, hoci doma nikomu nechutia: Keď kamarátky videli, čo z nich vyrába, nechápali, že to nenapadlo aj im!

Nikto nechápal, prečo celé mesiace zhromažďuje tekvicové semienka, keď ich nikto v rodine nemá rád: Keď kamarátky uvideli, čo z nich vyrába, ľutovali, že to nenapadlo aj im!

Tekvicové semienka sú veľmi zdravé – to ste už určite počuli. Dokážu znížiť krvný tlak, prospievajú srdcu, sú plné antioxidantov, esenciálnych kyselín a cenných vitamínov. Konzumujú sa surové, pečené aj pražené. V rodine tejto šikovnej mamičky ich však nikto nemá rád. Deti aj manžel nad nimi ohŕňajú nosom, no vyhodiť ich do koša jej vždy bolo jednoducho ľúto. Semienka očistila a rozložila na povalu. Nenechala ich tam však ležať dlho, dostala totiž skvelý nápad, ako ich využiť. Vyrába z nich krásne dekorácie nielen na vianoce, ale aj veselé aktivity a ozdoby do domácnosti. Jej kamarátky boli tými nápadmi natoľko ohromené, že sa zaprisahali, že už nevyhodia ani jediné. Pozrite sa na tie utešené nápady, určite sa zapáčia aj vám!

Dnes najobľúbenejšie