Mamička už od leta odkladá tekvicové semienka, hoci doma nikomu nechutia: Keď kamarátky videli, čo z nich vyrába, nechápali, že to nenapadlo aj im!

Nikto nechápal, prečo celé mesiace zhromažďuje tekvicové semienka, keď ich nikto v rodine nemá rád: Keď kamarátky uvideli, čo z nich vyrába, ľutovali, že to nenapadlo aj im!

Tekvicové semienka sú veľmi zdravé – to ste už určite počuli. Dokážu znížiť krvný tlak, prospievajú srdcu, sú plné antioxidantov, esenciálnych kyselín a cenných vitamínov. Konzumujú sa surové, pečené aj pražené. V rodine tejto šikovnej mamičky ich však nikto nemá rád. Deti aj manžel nad nimi ohŕňajú nosom, no vyhodiť ich do koša jej vždy bolo jednoducho ľúto. Semienka očistila a rozložila na povalu. Nenechala ich tam však ležať dlho, dostala totiž skvelý nápad, ako ich využiť. Vyrába z nich krásne dekorácie nielen na vianoce, ale aj veselé aktivity a ozdoby do domácnosti. Jej kamarátky boli tými nápadmi natoľko ohromené, že sa zaprisahali, že už nevyhodia ani jediné. Pozrite sa na tie utešené nápady, určite sa zapáčia aj vám!