Najskôr ich namočte do tohto roztoku, potom chvíľu podržte nad plameňom: Keď dáte do záhrady tento výtvor, nikto nebude chápať, ako sa vám to podarilo!

Prázdne fľaše od vína sa z času na čas nájdu hádam v každej domácnosti. Došli vám nápady, ako ich využiť a preto fľaše jednoducho vyhadzujete? Čo by ste povedali na to, keby tieto fľaše charakteristického tvaru vyzerali celkom inak? Stačí poznať túto jednoduchú metódu a môžete krásne kúsky ako z luxusného obchodu. Pozrite sa, ako na to!

Potrebujeme:

Fľašu

Motúz

Nožnice

Šmirgľový papier

...

Ľadovú vodu

Odlakovač s obsahom acetónu

Zapaľovač

Postup:

Takto zmizne etiketa aj s lepidlom

Najskôr je dobré odstrániť nálepku a lepdilo z fľaše. To môžete urobiť viacerými spôsobmi. Našim čistateteľom sa najviac osvedčilo postriekať nálepku sprejom WD 40 a jednoducho zotrieť hubkou. prípadne priložte na nálepku servítku a nastriekajte prostriedok na umývanie okien – necháme chvíľu pôsobiť a potom suchou servítkou zotrieme. Tiež funguje, ak fľaše necháte odmočiť v teplej vode a potom nálepku zotriete pomocou hubky a čistiaceho prášku. Možností je veľa, stačí si len vybrať. :-)

Nám sa osvedčil aj tento spôsob

Prázdne fľaše naplňte čo najhorúcejšou vodou a vložte do umývadla, ktoré rovnako napustíte čo najhorúcejšou vodou. Do vody pridajte 1/2 šálky jedlej sódy, 1 lyžicu saponátu a 2 šálky octu. Zmes začne okamžite reagovať a šumieť. Keď reakcia skončí, etikety pôjdu dolu jedným ťahom. Fľaše sú perfektné čisté a čo je najlepšie, máte dokonale čisté aj umývadlo :-). Teraz môžete z fliaš vytvárať perfektné veci.

Najjednoduchší spôsob, ako prerezať fľašu bez toho, aby praskla

Motúz namočíme v odlakovači a obtočíme v niekoľkých vrstvách okolo tej časti, v ktorej chceme fľašu predeliť. Potom vezmeme zapalovač a motúz zapálime. Pracujeme v dobre vetranej miestnosti a nad vodou, aby sme sa vyhli prípadnému nebezpečenstvu. Keď oheň dohorí, hneď ponoríme do ľadovej vody – fľaša sa v zahrievanej časti jednoducho rozdelí. Teraz už stačí len prebrúsiť  pomocou brúsneho papiera a môžete povoliť uzdu svojej kreativite. Prinášame vám pár skvelých nápadov, ktoré vám poslúžia ako inšpirácia.

Celé aj prerezané – obyčajné fľaše od vína vám môžu úžasne skrášliť záhradu