Muž začal na záhrade kopať hlbokú jamu: Keď skončil, mal nielen krajšiu záhradu, ale aj ušetril množstvo peňazí!

Erik sa spolu so ženou rozhodli, že začnú pestovať plodiny na vlastnej malej farme, ktorú zdedili po Erikovom dedkovi. Darilo sa im dobre a dopestované plodiny si starostlivo uchovávali, aby im vydržali čo najdlhšie.

Erik sa spolu so ženou rozhodli, že začnú pestovať plodiny na vlastnej malej farme, ktorú zdedili po Erikovom dedkovi. Darilo sa im dobre a dopestované plodiny si starostlivo uchovávali, aby im vydržali čo najdlhšie. Bol v tom však jeden problém, keďže boli letá stále teplejšie, úroda nikdy nevydržala tak dlho, ako by mohla. Teplota môže byť problémom aj pre rôzne výrobky, ktoré z dopestovaných plodov vyrábali, preto sa rozhodli, že si na pozemku vybudujú podzemnú pivnicu. Začali s hlbokú jamou v zemi, ktorú spevnili pomocou kameňov, železa a betónových tvárnic. Vrchnú časť zaliali betónom a získali tak cenný priestor s ideálnou teplotou, ktorá počas roka ostáva stabilná. Vybudovali akúsi prírodnú chladničku, v ktorej môžu celý rok skladovať ovocie a zeleninou tak, aby bola čerstvá celé mesiace. Navyše, vo vnútri sú ideálne podmienky na uchovávanie vína, ktoré manželia tiež vyrábajú zo svojho viniča.

Pivnica po svojom dokončení.

Na vrch potom už stačí navrstviť hlinu a pestovať klasický trávnik. Prípadne môžete zvoliť dlažbu, v ktorej bude vchod do pivnice šikovne ukrytý. Okrem toho, že pivnicu nie je vidno, ušetríte tak aj za chladiace boxy a spotrebovanú elektrinu. :-)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ďalšie nápady na záhradné pivnice:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zdroj: postila