Keď budete mať návštevu nastrúhajte trochu syra a hoďte na panvicu: Z tohoto budú vaši hostia vo vytržení!

Prekvapila vás nečakaná návšteva, alebo chcete jednoducho pripraviť niečo chutné, rýchle a najmä originálne? V tom prípade by ste určite mali vyskúšať tento nápad!

Prekvapila vás nečakaná návšteva, alebo chcete jednoducho pripraviť niečo chutné, rýchle a najmä originálne? Prinášame vám niekoľko skvelých tipov, ktoré vás zachránia vždy, keď príde nečakaná návšteva ako aj vtedy, keď budete chcieť zahviezdiť a dať svojím drahým jedlo s nápadom. Tieto tipy si určite uložte, budú sa vám hodiť!

Syrové misky

Stačí nastrúhať trochu tvrdého syra roztopiť na panvici a potom preložiť na obrátený pohár, vďaka čomu sa syr vytvaruje do podoby mini-košíčka. Do košíčka môžete servírovať jednoduchý zeleninový šalát, omáčku, alebo iné dobroty. Vyzerá to skvele a čo je najlepšie, nemusíte umývať misky, sú stopercentne jedlé!

Koláč upečený za 5 minúť – v sendvičovači!

Plnené taštičky z lístkového cesta. Obľúbený dezert na ktorom na prvý pohľad nie je nič zvláštne. Viete však, že túro výbornú dobrotu môžete pripraviť za 5 minút, bez pečenia, len pomocou obyčajného sendvičovača? Je to úplne jednoduché. Cesto naplníme, potrieme maslom a vložíme do sendvičovača. O 5 minút sú plnené taštičky hotové. Celý postup nájdete TU.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Super-rýchle jednohubky

Stačí jedna dlhšia bageta, tavený syr, šunka, zopár kúskov zeleniny a čokoľvek ďalšie, čo nájdete v chladničke. Všetko len nakrájajte na kúsky, zmiešate zo syrom, pridajte aj trochu kyslej smotany alebo jogurtu na zjemnenie a navrstvite to do vydlabanej bagety. Potom stačí už len nakrájať na pásiky a máte skvelé jednohubky.

Šunka, pomazánkové maslo, uhorka a zopár špíradiel

Je to celkom jednoduché. Stačí šunku natrieť, do stredu uložiť kúsok uhorky, zrolovať a nakrájať na valčeky. Upevníte ich pomocou špáradiel.

Falošné sendviče

Ak nemáte pečivo nevadí, vezmite zopár slaných krekrov, prísady, ktoré nájdete v chladničke a začnite prísady vrstviť, ako pri príprave klasických sendvičov. Potom potrite rozpusteným maslom, psypte nadrobno nastrúhaným syrom a máte výbornú pochúťku!

Paprikové kolieska

Perfektné a ľahké občerstvenie, ktoré viete rýchlo pripraviť a to skutočne bleskovo. Stačí pripraviť jednoduchú náplň, vyčistiť vnútro papriky a naplniť. Potom šup do chladničky a keď prídu hostia, jednoducho nakrájame na pásiky. Vyzerá to skvele a chutí ešte lepšie. Celý recept nájdete TU.

Vynikajúci tip na skvelé veľkonočné pohostenie: Jarné plnené papriky „na studeno“ chutia výborne a máte ich hotové raz-dva!

Utešené zeleninové jednohubky

Plátok uhorky, plátok reďkvičky a 1 lyžička obľúbenej nátierky. Skvelý nápad, čo poviete?

Občerstvenie z 3 prísad

Tortilla, kyslá uhorka a šunka. Neverili by ste, ako skvele táto kombinácia chutí!

Kočíky zo sendvičov

Jednoduchý nápad, ktorý očarí každého už na prvý pohľad a navyše aj skvele chutí. Celý recept nájdete TU.

Bleskové jednohubky zo zemiakových chipsov

Rajčinové jednohubky na studeno