Len ich rozstrihajte a hoďte do práčky: Ak sa vám na silonkách urobilo očko, vyskúšajte tento geniálny nápad, vaša práčka sa vám poďakuje!

Staré a poškodené silonky sú v domácnosti omnoho užitočnejšie, ako drahé prostriedky z drogérie – toto je trik šikovnej gazdinky, ako och využiť!

Ak sa vám zatrhli silonkové pančuchy, určite ich nevyhadzujte, nebol by to totiž vôbec dobrý nápad. Šikovné gazdinky totiž našli geniálne spôsoby, ako ich využiť v domácnosti. Skutočne stoja za to!

Hoďte ich do práčky

Silonky, alebo nastrihané väčšie kúsky z nich počas prania pôsobia ako lapač a zachytávať vlasov, nečistôt a chlpov, ktoré spoľahlivo upchajú filter v práčke. Stačí ich len hodiť do práčky a nechať robiť svoju prácu. Je to perfektný tip!

Žena už celé roky nevyhadzuje staré pančuchy. Neuveríte, na čo ich používa!

Parkety sa budú lesknúť

Navlečte ich na mop a jednoducho používajte ako vždy. Na podlahe nebudú žiadne nečistoty a bude krásne lesklá, bez šmúh. Môžete ich použiť na sucho, alebo aj na vlhko.

Na prach v policiach, drobnosti aj drahocenné predmety

Navlečte pančuchu na dlhšiu rúčky varechy a jednoducho prechádzajte po celej ploche políc či skríň. Pančuchy sú perfektné lapače prachu, doslova ho pritiahnu a skvele vyčistia každú plochu bez toho, aby ste museli vynaložiť väčšiu námahu. Pančuchy sú perfektné leštidlo na drobnosti, šperky a cenné predmety.  Rovnako poslúžia pančuchy pri čistení porcelánu alebo skla. Skvele vyčistia aj zrkadlo či iné sklenené povrchy v byte.

Najlepšie na topánky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kožené, lakované a dokonca aj semišové. Najskôr ich zbavte najväčších nečistôt a potom jednoducho vyleštite pomocou siloniek. Budú vyzerať úžasne!

Na skladovanie cibule

Vložte cibuľu do starých pančúch a navzájom oddeľte uzlíkmi. Zaveste do komory a máte istotu, že cibuľa vám vydrží do ďalšej sezóny.

Spoľahlivý spôsob, ako nájsť drobné predmety

Silonky vám výborne poslúžia pri hľadaní drobností, ktoré vám spadli na zem, alebo do hustého koberca. Stačí, ak pančuchu navlečiete na rúru od vysávača a máte istotu, že vaše šperky či iné drobnosti neskončia vo vrecku spolu s nečistotami.

Na kreatívnu tvorbu

Zo starých silonkových pančúch ba aj ponožiek môžete vyrobiť úchvatné kúsky. Od krásnych dekorácií v tvare kvetov, až po svadobné ozdoby či utešené bábiky v rozprávkových šatách. Všetky krásne inšpirácie nájdete TU.