Človek ju má pod nosom každý deň a pritom mu ani nenapadne aká je užitočná: Aj na tú najlacnejšiu zubnú pastu sa teraz budete pozerať celkom inak

Minimálne dvakrát denne ju držíme v ruke a mnohým z nás by ani nenapadlo, že ju môžeme použiť aj inak, ako len na čistenie zubov. Toto je 12 úžasných spôsobov, ako využiť obyčajnú zubnú pastu.

Minimálne dvakrát denne ju držíme v ruke a mnohým z nás by ani nenapadlo, že ju môžeme použiť aj inak, ako len na čistenie zubov. Toto je 12 úžasných spôsobov, ako využiť obyčajnú zubnú pastu.

1. Oživí vaše striebro

Ak sa na vašich strieborných šperkoch objavili tmavé škvrny, na ich odstránenie nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky. Stačí vám obyčajná zubná pasta a mäkká zubná kefka. Naneste na povrch, jemne rozotrite a zotrite. Budú ako nové.

2. Už žiadne zahmlené svetlomety

Vezmite zubnú pastu – ideálne tú na bielenie zubov – naneste na špongiu a rozotierajte po celom povrchu svetlometov. Rozdiel uvidíte hneď, ako pastu zotriete.

3. Klávesy na starom klavíri

...

Zažltnuté klávesy na starom klavíri môžu opäť žiariť jasnou bielou farbou. Opatrne jemnou handričkou rozotrite po povrchu. Funguje to skvele!

4. Pripálená žehlička

Najskôr sa snažíme ešte za tepla odstrániť čo možno najviac pripálenej plochy (napríklad špachtličkou). Potom na suchú handru nanesieme zubnú pastu a krúživými pohybmi prechádzame po pripálenom povrchu žehličky. Táto metóda funguje vynikajúco v prípade nerezavých povrchov a v prípade, že sa nejedná o staršie odolné pripáleniny. Potom stačí zvyšky pasty jednoducho umyť pod studenou vodou.

5. Na poškriabaný displej

Máte poškriabaný displej na mobile? Vďaka týmto trikom bude opäť ako nový!

Áno, malé množstvo zubnej pasty vám môže skutočne pomôcť odstrániť drobné škrabance. Uistite sa však, že máte doma klasickú zubnú pastu a nie gély či prípravky na čistenie chrupu.

Naneste malé množstvo pasty na poškodené miesto a vatovým tampónom alebo handričkou s mikrovláknami roztierajte pastu po týchto miestach krúživými pohybmi, až pokiaľ škrabance prestanú byť viditeľné. Potom čistým tampónom alebo navlhčenou handričkou odstráňte zvyšky pasty z displeja a rozdiel by ste mali vidieť okamžite.

6. Biele podrážky na teniskách

Aj po celých mesiacoch používania môžu podrážky vyzerať opäť krásne a budú žiariť. Naneste na biely povrch zubnú partu a rozotierajte po celej ploche (ideálne pomocou zubnej kefky) potom umyjeme čistou handričkou.

7. Zahmlievanie potápačských okuliarov

Pred tým, ako sa pôjdete do vody ich sklá jednoducho pretrite zubnou pastou. Na povrchu sa tak vytvorí neviditeľná ochranná vrstva, ktorá zabráni zahmlievaniu pri ďalšom ponore.

8. Kruhy od pohárov na drevenom nábytku

Odstránite ich jednoducho pomocou zubnej pasty. Naneste, pretrite a pastu odstráňte čistou handričkou. Kruhy budú preč.

9. Škvrny od atramentu

Objavili sa vám napríklad na čerstvo vypratej košeli? Skôr, ako ju opäť hodíte do práčky, aplikujte na toto miesto zubnú pastu a pokúste sa, čo najviac ho pomocou pasty vyčistiť. Potom zotrite vlhkou handričkou a vyperte ako zvyčajne.

10. Štípance zmiznú počas noci

Otravný hmyz na vašej koži nezanechá žiadnu červenú stopu. Hneď, ako je to možné, naneste si na uštipnuté miesto miesto. Do rána červené fliačiky zmiznú. Navyše, pasta zabráni tomu, aby miesto svrbelo, pálilo a inak vám znepríjemňovalo život.

11. Vyrážky na tvári

Rovnako pasta funguje aj na vyrážky na tvári. Pasta ich vysuší a oni rýchlejšie zmiznú.

12. Termosky zbaví zápachu

Do termosky stačí naliať horúcu vodu, pridajte zubnú pastu, zatvorte a párkrát zatraste. Zápach zmizne a termosku môžete opäť používať.