Keď rozoberal starý stôl dostal skvelý nápad: Vzal drevenú nohu, staré vedro a teraz sa susedia musia usmievať vždy, keď prejdú okolo!

Rodina do poslednej chvíle netušila, čo otec so starým kusom nábytku zamýšľa!

Diane sa na stránke hometlak podelila o prácu svojo kreatívneho manžela. Keď rozoberal starý stôl, ktorého sa rodina už dlhšie chcela zbaviť, dostal skvelý nápad. Ak správny tajnostkár však rodine svoj úmysel až dokonca neprezradil a preto bolo pre všetkých veľkou záhadou, čo zamýšľa s drevenou nohou v starom vedre. O niekoľko hodín, keď Luke prácu dokončil, dielo, ktoré teraz zdobilo vchodové dvere vyčarilo všetkým úsmev na tvári. Dokonca, aj susedia, ktorí prechádzajú okolo majú hneď na pri pohľade na dvere krajší výraz tváre. Zdobí ich utešená jarná dekorácia „jahodový domček“ pre vtáčiky!

Ako postupoval?

Vedro najskôr natrel bielou farbou, keďže najlepšie časy malo dávno za sebou. Potom doň pomocou betónovej zmesi upevnil nohu zo stola. Aby stála presne v strede, pomohol si lepiacou páskou, ktorá nohu počas schnutia betónu zastabilizovala.

Keď betón uschol a noha pevne držala v betóne, na vrch pripevnil búdku pre vtáčiky. Namiesto búdky môžete použiť napríklad črepník, alebo obľúbenú dekoráciu.

Potom už stačilo len pridať ozdoby – umelý brečtan a jahody.

Utešené dielo je na svete.

Kedže sa jeho nápad všetkým zapáčil, vyskúšal aj iné originálne výtvory z kusov starého nábytku. Napríklad drevenú vážku (opäť z nohy starého stola), ktorá zdobí plot. :-).

Veľmi vydarená je aj dekorácia šitá na veľkonočné sviatky – zajkovia.

Nohu zo stola môžete použiť aj ako stojan na črepník.

Dnes najobľúbenejšie