Žiadne žalúzie ani rolety: Geniálny trik, ako mať v byte súkromie bez „lapačov prachu“ a takmer zadarmo!

Ak bývate v byte alebo dome, ktorý je orientovaný do ulice, alebo vám doň vidia susedia z oproti stojaceho domu, určite oceníte tento nápad. Docielite súkromie a nemusíte investovať ani euro do nákupu drahých žalúzií, roliet, či závesov.Táto šikovná dôchodkyňa, pani Olga, má perfektný tip, ako sa zaobísť bez žalúzií a vyrobiť si okenné tienidlo proti zvedavým pohľadom jednoducho a rýchlo, z dostupného materiálu. Navyše toto riešenie je nesmierne elegantné a dodá vašej domácnosti originálny šmrnc.

Potrebujeme:

kus nevyužitej záclony

lepidlo

тюль в кухню

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Záclonu vystrihnite presne na rozmer okna a prilepte ho. Ako lepidlo môžete použiť aj škrob. Do nádoby nasypeme 2 lyžice kukuričného škrobu a pridáme ¼ šálky vody izbovej teploty. Potom necháme 2 šálky vody zvariť a pridáme do tejto zmesi. Miešame tak, aby zmes získala konzistenciu lepidla – štruktúrou aj vzhľadom – podľa potreby môžeme pridať do zmesi ešte trochu škrobu.

Tkaninu si dobre navlhčíme a začneme lepiť. Dbajte na to, aby boli okná v dome zatvorené a aby nedošlo k prievanu. Lepenie začíname zhora nadol. Navlhčenú záclonu narovnajte po celej ploche okna.

тюль для зала

Keď vaše dielo vyschne, môžete len obdivovať dobre vykonanú prácu. Všetko vyzerá elegantne a útulne, záclona dokonale prepúšťa svetlo, avšak zbavíte sa pocitu, že vás niekto pozoruje.

тюль до подоконника

Záclonu môžete kedykoľvek odstrániť použitím teplej vody. Robím to raz mesačne. Záclonu vyperiem, vysuším a dám opäť na okno. Nebráni vám ani v tom, aby ste si umyli okná.