Otecko mal plné zuby toho, že deti stále zabúdajú zatvárať dvere do studenej predsiene: Prišiel s perfektným nápadom, ktoré pomôže ušetriť za energie každému!

Niekedy si to možno ani neuvedomujeme, no v byte nám aj úplne drobnosti dokážu poriadne nafúknuť účet za energie. Prichádza obdobie chladných mesiacov a teda aj vykurovacia sezóna. Tušili ste, ako draho vás môžu vyjsť otvorené dvere?

Dvere a vysoké účty za energie

Tiež vaše deti nechávajú neustále otvorené dvere a vy sa hneváte na únik tepla, najmä v zimných mesiacoch? U nás sme tento problém riešili v prípade predsiene – kde sa nekúrilo a obývačky, ktorú sme samozrejme vykurovali. Deti nechávali dvere neustále pootvorené, čo spôsobovalo unikanie tepla a teda aj nárast účtov za energie. Napokon, niekedy si ani nevšimnete, že dvere sú len trochu pootvorené, no teplý vzduch vám zatiaľ veselo uniká do priestoru, ktorý je nevykurovaný a chladný. Tento otecko to vyriešil šalamúnsky – obyčajným magnetom.

Do horného rohu dverí jednoducho prilepil dvojicu magnetov a lepidlo naniesol aj na dvere. Potom jednoducho zatvoril dvere, počkal, kým lepidlo uschne a následne dvere otvoril, čím sa magnety oddelili. Teraz už pootvorené dvere nehrozia, sila magnetov ich vždy perfektne zavrie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak potrebujete, aby boli dvere naopak stále otvorené, magnety stačí len otočiť naopak a využiť nie príťažlivú ale odpudivú silu.

Otecko však pri tomto triku neskončil a vo svojom blogu sa podelil s ďalšími skvelými nápadmi, ktoré vám môžu uľahčiť každodenný život. Dokonca, tieto triky zhrnul aj v krátkom videu, ktoré sa oplatí pozrieť si!