Otecko mal plné zuby toho, že deti stále zabúdajú zatvárať dvere do studenej predsiene: Prišiel s perfektným nápadom, ktoré pomôže ušetriť za energie každému!

Niekedy si to možno ani neuvedomujeme, no v byte nám aj úplne drobnosti dokážu poriadne nafúknuť účet za energie. Prichádza obdobie chladných mesiacov a teda aj vykurovacia sezóna. Tušili ste, ako draho vás môžu vyjsť otvorené dvere?

Dvere a vysoké účty za energie

Tiež vaše deti nechávajú neustále otvorené dvere a vy sa hneváte na únik tepla, najmä v zimných mesiacoch? U nás sme tento problém riešili v prípade predsiene – kde sa nekúrilo a obývačky, ktorú sme samozrejme vykurovali. Deti nechávali dvere neustále pootvorené, čo spôsobovalo unikanie tepla a teda aj nárast účtov za energie. Napokon, niekedy si ani nevšimnete, že dvere sú len trochu pootvorené, no teplý vzduch vám zatiaľ veselo uniká do priestoru, ktorý je nevykurovaný a chladný. Tento otecko to vyriešil šalamúnsky – obyčajným magnetom.

Do horného rohu dverí jednoducho prilepil dvojicu magnetov a lepidlo naniesol aj na dvere. Potom jednoducho zatvoril dvere, počkal, kým lepidlo uschne a následne dvere otvoril, čím sa magnety oddelili. Teraz už pootvorené dvere nehrozia, sila magnetov ich vždy perfektne zavrie.

Ak potrebujete, aby boli dvere naopak stále otvorené, magnety stačí len otočiť naopak a využiť nie príťažlivú ale odpudivú silu.

Otecko však pri tomto triku neskončil a vo svojom blogu sa podelil s ďalšími skvelými nápadmi, ktoré vám môžu uľahčiť každodenný život. Dokonca, tieto triky zhrnul aj v krátkom videu, ktoré sa oplatí pozrieť si!

Dnes najobľúbenejšie