Deti si zo školy priniesli vši: Vďaka tomuto perfektnému nápadu sme sa ich zbavili za 2 hodiny a bez šampónov z lekárne!

Zvládli sme to super-rýchlo a ešte aj s úsmevom! :-)

Ak máte deti, určite sa už v škôlke, škole alebo na letnom tábore stretli s rizikom výskytu tohto nepríjemného parazita. My sme sa im úspešne vyhýbali celých 12 rokov, alebo na tento rok budeme spomínať aj ako na našu premiéru s týmto problémom. Obaja moji chlapci (7 a 12) si totiž domov zo školy priniesli tento suvenír. Pred víkendovým výletom sme tak prešli „odvšivovacou“ procedúrou. Tento recept mi poradila moja dobrá známa, ktorá ho našla na nete, vyskúšala a zabral. Nám zabral tiež, ale musím povedať, že jednu z prísad – čajovníkový olej (Tea Tree Olej) som si požičala práve od tejto známej. Všetko ostatné som mala doma.

Potrebujeme:

2 lyžice Alpy

3 lyžice obyčajného rastlinného oleja

1 lyžicu Tea Tree oleja

Postup:

Všetko premiešame a dôkladne votrieme do vlasov – používajte pri tom ochranné rukavice (ja som použila rukavice na farbenie vlasov). Najviac sa sústreďte na miesta za ušami, na zátylku a tam, kde vidíte najviac ložísk. Tejto časti procedúry venujte najviac času, je dôležité, aby sa zmes dostala všade. Chalani majú krátke vlasy – našťastie :-D takže to išlo pomerne rýchlo a jednoduchou.

Potom zabalíme do igelitovej fólie a tento zábal necháme pôsobiť maximálne 2 hodiny. Vlasy po zábale treba dobre umyť – aj na dva či trikrát. Nezabúdajte, že olej sa zmýva pomerne ťažko a vlasy po zábale nesmú ostať mastné.

...

Potom je už len potrebné vydezinfikovať všetko oblečenie, obliečky, alebo iné veci, na ktorom by sa vši a hnidy mohli udržať. Nasledujúcich pár dní sme z vlasov ešte vyčesávali mŕtve „zvieratká“ ale našťastie táto metóda pomohla. Po týždni som pre istotu ešte raz zopakovala.

Poznámka: Uvedená dávka je vhodná na krátke vlasy na dlhšie bude asi potrebná väčšia dávka.

Janka D.