Naoko vyzerá ako obyčajný príbytok: Tento dom však môže aj zachrániť život!

Tento dom sa navonok nijako neodlišuje od iných stavieb. Ide však o najlacnejšiu alternatívnu bývania, v ktorej navyše nepotrebujete klimatizáciu.

Kandaský staviteľ Robert Benzo našiel spôsob, bol znepokojení prudkým nárastom plastového odpadu v posledných rokoch. Plasty doslova začali zaplavovať našu planétu a pre životné prostredie predstavujú obrovskú záťaž.

5

Šľachetný čin pre tých, ktorí to potrebujú

Rober našiel spôsob, ako plastový odpad – plastové fľaše využiť v prospech človeka. Tento muž z nich stavia nízkonákladové domčeky, ktorých steny pozostávajú len zo železnej výstuhy, prázdnych plastových fliaš a omietky. Okrem toho, že stavba týchto príbytkov nestojí ani zlomok ceny bežnej stavby, je to podľa Robera spôsob, ako uľaviť životnému prostrediu a pomôcť ľuďom.

3

2

Chránia pred teplom

Plastové fľaše pôsobia ako skvelý izolant, čo môžeme využiť najmä v oblastiach sveta, kde ľudí sužuje horúce počasie a chudoba. Títo ľudia často žijú len v príbytkoch z trapézového plechu, ktorý teplotu vonkajšieho prostredia ešte znásobí. Príbytky z plastových fliaš môžu byť jedným zo spôsobov, ako pomôcť práve týmto ľuďom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Teplota vo vnútri  takýchto príbytkov je viac ako o 15 stupňov nižšia, ako v okolitom prostredí. V oblastiach, kde ľudia zomierajú v dôsledku neznesiteľného tepla to môže znamenať záchranu života.

6

Z plastových fliaš je možné postaviť celé spektrum rôznych stavieb – od jednoduchého príbytku, cez priestranný rodinnú vilu až po víkendovú chatu. Páči sa vám tento nápad?

4

1