Nakladačky nám práve teraz nám dozrievajú v záhrade: Keď spoznáte tento ich účinok, nebudete ich len zavárať!

Práve teraz nám v záhradách dozrievajú plné koše nakladačiek či šalátových uhoriek. je jedno, o aký druh uhorky ide. Každý by mal vedieť, čo táto zelená zelenina dokáže so zdravým aj vašou postavou. Ak chcete schudnúť expresne a zdravo, skúste v lete uhorkovú diétu.

Zázrak pre zdravie

Odstraňuje toxíny a hydratuje telo

Uhorky sú viac ako z 90% tvorené vodou. Preto je táto zelenina ideálna pre hĺbkovú hydratáciu. Okrem vody však uhorka obsahuje aj cenné vitamíny, ktoré prispievajú k správnej funkcií telesných systémov. Ak si uhorku pripravujete ako prílohu k obedu, nezabudnite na šupu – práve v nej sa sústreďuje najviac vitamínu C. Najviac ho samozrejme nájdeme v uhorkách, ktoré nie sú chemicky ošetrené.

 

Bohatá na vitamín B

Vitamíny skupiny B sú pre naše telo životne dôležité. Uhorka je ich bohatou zásobárňou a preto by sme ju mali konzumovať každý deň.

...

Pomôže so zápachom z úst

 

Zápach z úst je veľmi nepríjemnou komplikáciou, ktorá negatívne ovplyvňuje život mnohých ľudí. Uhorky môžete použiť ako prvú pomoc v boji proti zápachu z úst. Vložte si kúsok uhorky do úst a podržte ho v ústach minimálne 30 sekúnd. Vďaka silným antibakteriálnym účinkom uhorka likviduje baktérie, ktoré sú pôvodcami nepríjemného zápachu.

Prevencia proti ochoreniam

Uhorky dodávajú organizmu cenné živiny a vitamíny, ktoré nášmu telu pomáhajú posilňovať obranyschopnosť a účinne bojovať proti proti rôznym ochoreniam. Okrem toho je táto potravina vynikajúca pre pacientov trpiacich cukrovkou a pomáha tiež regulovať krvný tlak ako aj bojovať s vysokým cholesterolom.

Pre krásne vlasy a pokožku

Okrem vynikajúcich účinkov na zdravie má uhorka skvelý vplyv aj na naše telo aj navonok. Hovoríme o pozitívnom vplyve na vlasy a pokožku, ktoré využívajú aj kozmetické spoločnosti. Môže za to najmä hydratačný a antioxidačný účinok tejto zeleniny, ktorá chráni bunky pred starnutím a poškodením. Uhorka je prospešná ako prevencia a liečba pokožky spálenej od slnka. Stačí, ak si niekoľko plátkov uhorky priložíte na postihnuté oblasti. Protizápalové vlastnosti uhorky tiež urýchľujú proces hojenia

Uhorková diéta 7 dní/7kg

Je známym faktom, že ak uhorky uhorky konzumujete pravidelne, môžete si výrazne zlepšiť svoje trávenie a celkovú činnosť tráviaceho systému. Uhorka stimuluje metabolizmus, prispieva k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a zabraňuje ich usadzovaniu v našom tele. Okrem toho má však aj mnohé iné blahodárne účinky na  aj na krásu. Všetky ich spája 7-dňová uhorková diéta. nejde však o žiadnu drastickú diétu či hladovanie. Podstatou je prečistenie organizmu, naštartovanie metabolizmu, odstránenie problémov s trávením a nafúknutým bruškom. Očistný efekt sa prejaví aj na vašej tvári – zbavíte sa vyrážok a nezdravo vyzerajúcej pokožky.

Ako vyzerá 1 deň takéhoto stravovania?

Raňajky:

Tanier uhorkového šalátu a 2 vajcia uvarené natvrdo. Túto variantu raňajok môžete striedať tak, že vajcia vymeníte za celozrnné pečivo, aelbo kvalitnú kuraciu šunku.

Desiata:

Striedajte jablko, broskyňu, alebo 5 kusov sliviek.

Medzi jedlami:

Uhorkové smoothie

Obed:

Uhorkový šalát  (1 miska) a opečené celozrnné pečivo – alebo uhorkový šalát a varené, pečené alebo na pare pripravené chudé mäso (kuracie, morčacie)

Večera

Musí byť minimálne 2 hodiny pred spánkom – 300 g ovocia podľa vlastného výberu (okrem banánov , manga a kokosu).

Kedykoľvek počas dňa si môžete dať čerstvú uhorku. Ak pocítite hlad, môžete si dať vajce uvarené natvrdo alebo kúsok celozrnného pečiva.

Recept na uhorkový šalát:

1 uhorku nakrájanú na kolieska zmiešame s troškou soli a čierneho korenia. Pridáme 1 téglik bieleho jogurtu a posypeme nadrobno nakrájanou jarnou cibuľkou.

Recept na uhorkové smoothie:

1 uhorku nakrájame, pridáme 1 nakrájané zelené jablko, hrsť čerstvého špenátu a 1 cm čerstvého zázvoru – rozmixujeme a pijeme tesne pred obedom.

Aké sú výsledky?

Stravovanie sa odporúča dodržať 1 týždeň.

  • úbytok na váhe až 7 kg,
  • odstránenie zažívacích problémov – nafukovania, pálenia záhy a plynatosti,
  • úprava pomalého trávenia – odstránenie zápachy a zlepšenie činnosti čriev,
  • prílev energie,
  • zlepšenie kvality pleti,
  • posilnenie imunity.