Najúčinnejšia domáca výživa pre rastliny pestované vo vode!

Vedeli ste, že obyčajné vaječné škrupinky sú jedným z najbohatších zdrojov dusíka, vápnika a horčíka? Všetky tieto látky potrebuje nielen ľudské telo, ale aj rastlinky, aby mohli rásť a prosperovať

Vedeli ste, že obyčajné vaječné škrupinky sú jedným z najbohatších zdrojov dusíka, vápnika a horčíka? Všetky tieto látky potrebuje nielen ľudské telo, ale aj rastlinky, aby mohli rásť a prosperovať. Poradíme vám, ako vyrobiť domácu výživu z vaječných škrupiniek a vody, vďaka ktorej vaše izbovky porastú do krásy a zdravia.

Špeciálna zmes pre rastliny pestované vo vode

S touto zmesou môžete pestovať vaše izbovky bez pôdy – len vo vode. Vynikajúce pre loatkovec, orchideu, antúrie, potosovec a ďalšie izbové rastliny. Stačí poznať túto zmes a odpadne vám zalievanie a rastlinkám sa bude dariť ako niky. Ak chcete vyskúšať, aká účinná je táto zmes, spravte si skúšku na odrezkoch, z ktorých si namnožíte nové rastlinky. V tejto výživnej zmesi sa im bude dariť omnoho viac, ako v pôde. 

Potrebujeme:

5-6 vaječných škrupín

500 ml vody

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Škrupinky rozdrobíme a zalejeme vodou. 

Prikryjeme a necháme 5 dní stáť, aby sa do vody uvolnili všetky minerály a výživné látky. Potom môžeme používať ako hnojivo pre všetky izbovky.

Špeciálne účinné je toto hnojivo v prípade, že chcete pestovať vo vode, napríklad taký Potosovec namnožený z odrezkov (odrezky necháme pár dní vo vode, aby pustili korene) vám krásne porastie v zmesi vody a výluhu zo škrupiniek (pomer vody a výživy 1:1). Platí to však aj na iné izbovky.

Stačí, ak na dno nádoby navrstvíte pár kamienkov, pridáte jeden diel vody a jeden diel výživy. Do tohoto roztoku uložte listy a sledujte, ako sa im darí. Zvyšok výživy necháme aj pre ostatné rastliny. Zmes môžete používať aj ako hnojivo na klasické črepníkové rastliny.