Na starý gauč na chalupe mi nezabral ani tep ocot: Tento recept mi poradila svokra a fungoval okamžite, gauč žiari čistotou ako nový!

Nepotrebujete žiadne drahé prostriedky z obchodu, takto jednoducho si môžete vyrobiť najúčinnejší odstraňovač škvŕn.

Niektoré škvrny na sedačke či koberci ste skúšali čistiť už mnohokrát a vždy bez úspechu. Dokonca ste sa možno naučili škvrnu ignorovať a pokusy o jej čistenie ste už nadobro vzdali. Mám pre vás ešte jeden spôsob, ktorý sa rozhodne oplatí vyskúšať – tip od mojej svokry, ktorá mi vždy dobre poradí a hoci má tento nápad aj ona z internetu, skúsila ho sama a mne poradila, keď som bola zúfalá.  Budete prekvapení, ako vynikajúco funguje.

Potrebujeme:

100 ml bieleho octu (9%)

100 ml perlivej minerálky

100 ml tekutého mydla

Fľašu s rozprašovačom

Kefku alebo hubku na čistenie

...

1

Postup:

všetky ingrediencie jednoducho zmiešajte a prelejte do fľaše s rozprašovačom. Sedačku najskôr vysajte. Potom nastriekajte na miesto so škvrnami, nechajte pôsobiť 10-15 minút a vyčistite hubkou alebo kefkou. V prípade potreby zopakujte postup.

Odstraňovač škvŕn je skvelý na čalúnenie a môžete ho použiť aj na koberce. Odporúčam na svetlejšie povrchy, na tmavé nemám vyskúšané.

Ešte rada na záver

Na oživenie farby odporúčam pretrieť gauč handrou, ktorú namočíte do vody s trochou octu. Okrem toho aj vyčistí škvrny a látka získa žiarivejší a novší vzhľad.

Ak potrebujete odstrániť škvrny na látkovom gauči, ktoré ale nie sú veľmi staré, skvele funguje aj teplá voda s trochou prášku na pranie. Gauč bude aj pekne voňať. :-)