Stačí týždeň a trávenie ako za mlada: Najsilnejšia zmes na čistenie čriev – zbohom toxíny, unavená pleť aj bolesť brucha!

Náš tráviaci trakt dostáva každý deň poriadne zabrať. Nezdravá strava, lieky, nedostatok pohybu, tekutín a najrôznejšie tráviace ťažkosti spôsobujú, že v našich črevách sa zhromažďujú odpadové látky. Zdravie tráviaceho traktu a čriev ovplyvňuje zdravie celého tela. V minulosti sa na odstránenie taviacich ťažkostí ordinoval niekoľkodenný pôst so zvýšeným príjmom tekutín, ktorý pomohol tráviaci trak prečistiť. My vám poradíme ešte lepší a rýchlejší spôsob. Navyše, ide o veľmi zdravý kokteil pre vaše telo, ktorý účinkuje priamo v črevách.

ako často vyprázdniť črevá

Upchané črevo spôsobuje kumuláciu odpadových látok a baktérií, ktoré sa dostávajú aj do nášho krvného obehu.

organizmus trosky

Patologické procesy vyskytujúce sa v tele, môžu ovplyvniť aj stav kože . Ochabnutosť, letargia a sivosť kože ako aj najrôznejšie vyrážky a nepríjemné ekzémy – to všetko môže môže veľmi úzko súvisieť so stavom vašej tráviacej sústavy.

problém kože

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako vyčistiť črevá

Najlepší tip, ako mať zdravé črevá, je prijímať vo strave optimálne množstvo vlákniny, jesť veľa zeleniny, ovocia a dodržiavať pitný režim. Tiež sa odporúča eliminovať cukry, produkty z pšeničnej múky a škrobu. Tiež je dobré obmedziť vyprážané jedlá.

potraviny s vláknami

Čo však robiť v prípade, ak potrebujete pomoc rýchlo a hlavne účinne aj bez preháňadiel z lekárne? Skúste tento výborný recept, je bezpečný, účinkuje rýchlo a podporuje správnu činnosť čriev. Tiež funguje ako bleskový detox.

nápoj na čistenie čriev

prísady

  • 3 polievkové lyžice ľanového semienka
  • 0,5 šálky ovsených vločiek
  • 10 ks jahôd (alebo hrsť čiernych ríbezlí alebo malín)
  • 1 jablko alebo hruška
  • 3-4 listy špenátu
  • 150 ml vody

Príprava a použitie

Vo večerných hodinách, zalejte ovsené vločky 100 ml vody a nechajte v chladničke. Do zvyšnej vody namočte ľanové semienka.

V dopoludňajších hodinách, semienka aj vločky rozmixujte v mixéry. Pridajte zvyšné zložky, rozomeľte až do hladka.

Okamžite vypite. Raňajky si môžete vychutnať do 30 – 40 minút.

nápoj ovsa

Pite kokteil každý deň počas týždňa. Budete prekvapení premenou, ktorá sa prejaví nielen na stave vašej pokožky, ale aj na tom, ako cítite. Funguje to tak, že keď sú naše črevá v poriadku,cítime sa oveľa lepšie a upevníme si zdravie. Mimochodom, táto zmes je skvelá aj ako maska na tvár.

dobré trávenie

Všetky ingrediencie pre črevnú očistu sú účinné samostatne, ale spolu sú ešte silnejšie. Zmes nielen čistí črevá, ale pomáha obnoviť zdravú črevnú mikroflóru. Navyše, ide o výborný tip, ako schudnúť zdravšie a bez nepríjemného jojo-efektu. Táto zmes prospeje aj ľuďom, ktorých často trápi zápcha.

Na čistenie čriev a prevenciu zápalov je vynikajúca aj zmes kurkumy a medu

Pôsobí aj proti pretvávajúcim tráviacim ťažkostiam, alergiám a zápalom v tráviacom takte. Rovnako silné je detoxikačný úrinok tejto zmesi.

Ako pripraviť „Zlatý med“

Potrebujeme:

1 ČL mletej kurkumy

1/4 šálky prírodného medu

2 kvapky esenciálneho oleja z citróna

Postup:

Skombinujte všetky prísady, dobre premiešajte a zakryte. Skladujte pri izbovej teplote a pred každým použitím premiešajte. Ak chcete bojovať proti chrípke alebo prechladnutiu, užívajte pol lyžičky viackrát denne a posypte ešte navrch čerstvou mletou kurkumou, aby telo kurkumín lepšie absorbovalo. Môžete tiež rozpustiť čajovú lyžičku lieku v pohári teplej vody, opäť posypať trochou kurkumy a vypiť ho nalačno.