Najsilnejší likvidátor škvŕn za pár centov: 10 minút a poradí aj s fľakmi, ktoré ste nevedeli vyprať ani s chémiu z obchodu!

Chcem sa podeliť o pár jednoduchých tipov, ktoré už uľahčili život nejednej mojej kamarátke. S prvým odstránite aj odolné škvrny (dokonca aj z utierok a detského oblečenia) a s druhým budete mať záclony ako z katalógu.

Domáci likvidátor škvŕn s úžasným výsledkom!

Recept je jednoduchý až neuveriteľne. Odstráni to aj škvrny, ktoré sú naozaj odolné, napríklad z detských vecí, obrusu, alebo utierok. Je to výborná vec a pritom žiadna veda. Stačilo len nájsť tú správnu kombináciu prísad. Výsledky sú naozaj na nezaplatenie.

Potrebujeme:

🔹1 šálka horúcej vody

🔹 pol šálky jedlej sódy

...

🔹 pol šálky peroxidu vodíka

Všetko sa premieša a naleje do fľaše s rozprašovačom a nanesie na škvrny. Necháme pôsobiť 10-15 minút a potom vyperieme ako zvyčajne. Ak ide o staré a veľmi odolné škvrny môžete nechať pôsobiť cez noc.

Na perfektne čisté záclony

Soľ a ocot vrátia aj zašednuté záclony späť v čase – všetko je čisté a doslova žiari. Keď budete túto metódu používať pravidelne, záclony budú prekrásne. Necháme namáčať cez noc. Ráno prepláchneme v čistej vode a zavesíme – aby sa záclona počas sušenia vyrovnala. Ak máte na záclone škvrny, stačí, ak ich pred namáčaním namydlíte obyčajným jadrovým mydlom.