Najlepšiu relaxačnú masáž zvládne každý. Obrázkový návod z vás spraví hotového guru

Masáž dokáže byť nielen mimoriadne príjemná, ale umožní vám aj úžasne zrelaxovať. Ak ju chcete niekomu dopriať, stačí ovládať týchto pár trikov, ktoré z vás spravia masážneho guru.

Či už má niekto sedavé zamestnanie, alebo je neustále v pohybe a stojí, každý z nás cíti občas potrebu poriadnej masáže, pri ktorej zrelaxuje. Samozrejme, masáži od odborníka sa nič nevyrovná, no ak nemáte čas ani peniaze, zaškoľte niekoho, kto vás veľmi rád pomasíruje len tak. Prípadne si tieto rady, ktoré poskytol portál Bright Side, naštudujte aj vy a urobte niekomu radosť.

Pozor na správnu teplotu

Relaxačná masáž totiž nevyžaduje v podstate žiadne špeciálne metódy, dokážete ju tak vášmu blízkemu poskytnúť aj podľa tohto obrázkového návodu. Ak sa už ale rozhodnete niekoho pomasírovať, nezabúdajte na správnu teplotu. Ideálne je, ak si napríklad masážny krém alebo olej chvíľu necháte zohriať v rukách a dotyčného alebo dotyčnú masírujete na tvrdom povrchu so zameraním sa na ramená, krk a chrbát. Pozrite si postup v priloženej fotogalérii.

Začať je potrebné s ľahkými masážnymi pohybmi na ramenách, chrbte a drieku. Masáž ramien môže byť intenzívnejšia, ale napriek tomu stále jemná.
Môžete použiť aj celú dlaň, pričom pohyby ňou môžete stupňovať.
Nebojte sa použiť ani akupresúrnu techniku, pritlačiť na určité body. Venujte sa aj šiji. Práve masáž tohto miesta je veľmi príjemná.
Špeciálnu pozornosť venujte i ramenám, ktoré trpia v dôsledku sedavého zamestnania. Nebojte sa pritlačiť podobne ako pri šiji. 
Zapojiť môžete aj lakeť, postupujte pozdĺž dlhých svalových vlákien. Vyhnite sa chrbtici.
Problematickým miestam na lýtkach pomôže, keď pri masírovaní na ne zatlačíte palcami. 
Pri masáži môžete aj jemne pritlačiť na tvárové kosti.